Kerst 2022: dit zijn de openingstijden van supermarkten in Deventer
Heerlijk, die feestdagen in het vooruitzicht! Wel is het even opletten met je boodschappen bij de supermarkt. Hier vind je…
Veel Deventenaren vinden nou net hún kerstboom de allermooiste, dat bleek uit onze verkiezing voor de mooiste kerstboom van de stad. Die van Judith piekte er bovenuit, al is het alleen al doordat iedere hanger een eigen verhaal heeft.
Als Sinterklaas het land uit is, sleept Judith ter Weele haar kerstboom naar binnen. “Een echte, uit het kerstbomenbos in Wilp”, zegt ze. “Ik heb nog wel gevraagd welke soort het is, maar eerlijk gezegd ben ik dat weer vergeten. Hij is iets groter dan ik en de kleuren van de ballen zijn goud, wit en bruintinten. De meest dierbare kerstballen zijn de kleintjes, die had ik al toen ik nog op kamers zat. Ik heb ze altijd meegenomen en ze hangen ieder jaar weer in de boom.”
Maar er hangt veel meer in haar boom dan alleen maar ballen. “Er zijn verschillende ornamenten, zoals de peer en de sushi. Ik houd wel van eten, misschien dat ik ze daarom zo mooi vind”, lacht ze. “Met name de hangers met herinneringen zijn voor mij erg belangrijk. Zo kocht ik een paar ouderwetse kersthangertjes op de kerstmarkt in de Lebuinuskerk in Deventer. Ik scoorde eens een paar gouden kerstballen met craquelé-effect tijdens het Dickens Festijn. Het kerststalletje kocht ik tijdens een vakantie in Lissabon met een vriendin. Het zijn juist de herinneringen die het zo mooi maken.”
Lees verder onder de foto’s.
Judith koopt niet alleen haar kerstversiering. “Er zitten ook zelfgemaakte items bij. Zo maakte ik engeltjes van schelpen die ik langs de IJssel vond. De open mosselschelpen gebruikte ik als vleugeltjes. Ook zitten er engeltjes van papier bij, die maakte ik van bladzijden uit mijn oude liedboek van vroeger.”
De boom van Judith krijgt een vaste plaats in de kamer. “We proberen zo min mogelijk de boel ervoor te verbouwen, hij past mooi in de hoek naast de kast. Het liefst zou ik er nog een boom bij willen, maar dat past helaas niet.”
Rond 6 januari gaat de boom de deur weer uit. “Dat is wel zo praktisch, omdat we hem dan nog aan de weg kunnen zetten zodat hij opgehaald wordt.”
In onze gids
Populaire rubrieken