Marianne is herder van de Deventer Schaapskudde: ‘Ze lopen er niet voor de sier’
Je hebt haar – of haar dieren – vast wel eens gezien bij het Worpplantsoen of het Zandweteringspark. De schaapskudde…
Aangeboden door KonnecteD
Sommige Deventenaren hebben wel heel bijzonder werk. Leonie is daar een van. Bij haar re-integratieplek bij Staatsbosbeheer leest en beantwoordt ze vragen en reviews over de wandelpaden. “Ik krijg veel meldingen en mijn werk is heel divers”, zegt Leonie.
Je hebt vast wel eens op een van de wandelpaden van Staatsbosbeheer gelopen, want de organisatie beheert de mooiste wandelroutes in de Nederlandse natuur. Van lange wandelroutes voor fanatieke wandelaars, waar je bijna niemand tegenkomt, tot korte ommetjes om met de familie te doen.
Elk van die wandelroutes kun je reviewen. Dat betekent dat je een reactie achterlaat op de site van Staatsbosbeheer met wat je vindt van de route. Ook kun je vragen stellen, meldingen doen en nog veel meer. Ligt er bijvoorbeeld een omgevallen boom, dan kun je dat doorgeven. De boswachter van dat gebied krijgt een seintje en kan in de meeste gevallen voor een oplossing zorgen.
Lees verder onder de foto >
Maar wie zit er nou achter die computer om al deze reviews, vragen en meldingen te lezen? Dat is Leonie! Ze kwam via KonnecteD terecht bij Staatsbosbeheer en is degene die de vragen doorzet naar de boswachters in het betreffende gebied.
Leonie: “Het contact met de wandelaars en de boswachters is heel leuk. Natuurlijk zijn er ook wel eens kritische wandelaars, maar dat maakt het werk ook wel divers. Ik krijg veel verschillende meldingen: van een scheef paaltje of een bordje dat ontbreekt tot meldingen over loslopende honden of zelfs wolven die zijn gespot.”
Door Post Covid en de nasleep daarvan verloor Leonie haar vorige baan. Ze wilde heel graag weer aan het werk, maar een volle werkweek is fysiek en mentaal op dit moment (nog) geen optie. Een nieuwe baan is daardoor lastig te vinden. “Ik klopte aan bij KonnecteD, in de hoop dat zij me konden helpen met re-integreren. Dat lukte, door de inzet van accountmanager Lies Philippo!”, vertelt Leonie.
Toen Leonie met Staatsbosbeheer in contact kwam, was de match snel gemaakt. De organisatie zat namelijk erg omhoog, maar hadden geen budget om iemand aan te nemen. Een re-integratieplek was zowel voor hen als voor Leonie de perfecte oplossing.
Lees verder onder de foto >
Nu het mooier weer wordt, neemt ook het aantal wandelaars én reviews toe. Een mooie kans voor Leonie om te groeien, maar ook om grenzen te herkennen en aan te geven. Door haar wisselende energie is geduld in urenopbouw namelijk belangrijk. Dat gaat wel eens met vallen en opstaan.
Leidinggevende van Leonie, toevallig ook Leonie genaamd, geeft aan: “Wij kunnen haar de ruimte bieden die ze nodig heeft, omdat de druk op deze werkplek niet enorm hoog is. Dat maakt dat het voor ons allebei goed werkt. We waarderen haar bijdrage enorm en dat helpt haar weer in haar zelfvertrouwen naar de toekomst.”
De volgende stap voor Leonie is haar werkuren opbouwen in een betaalde baan. Wellicht bij Staatsbosbeheer en anders bij een andere werkgever. Met haar achtergrond in toerisme en zorg en haar ervaring op kantoor ziet ze de toekomst in elk geval hoopvol tegemoet.
KonnecteD was de schakel tussen Leonie en Staatsbosbeheer. Zij matchen werkzoekenden en werkgevers met elkaar, of dat nu door een werkervaringsplek, vrijwilligersplek, via detachering of directe plaatsing is. Heb jij ook hulp nodig bij het vinden van een werkplek? Neem dan contact met met KonnecteD. En maak je binnenkort een boswandeling? Vergeet dan niet een review achter te laten!
Aangeboden door Salland Zorgverzekeraar
In onze gids
Populaire rubrieken