Nieuw restaurant: Er komt een oude bekende naar de Scheveningse boulevard
Lekker! Vanaf medio juli kun je ook op de boulevard van Scheveningen van het heerlijke driegangenmenu van Humphrey's genieten. Het...
Dat het moeilijk is om in Den Haag een geschikte huurwoning of koophuis te vinden is algemeen bekend. De prijzen van koopwoningen zijn hoog, net als de huren. Ook lijkt het erop dat er (te) weinig aanbod is. Maar wist je al dat er een hoop koopwoningen direct naar pandjesbazen gaan die het vervolgens voor woekerprijzen verhuren?
Ook in Den Haag zijn een hoop mensen op zoek naar een woning. De startersmarkt voor koopwoningen is daarbij geen uitzondering. Er wordt soms flink hoger geboden om een woning te scoren.
RTL kwam met het nieuws dat steeds meer investeerders jagen op de (weinige) koopwoningen om er vervolgens (dure) huurwoningen voor de vrije sector van te maken. Veel starters vissen daardoor naast het net. Deze informatie bleek uit onderzoek en cijfers van het CBS waarbij van 7,5 miljoen woningen in 2017 bekeken is wat hun functie een jaar later was.
Tekst gaat verder onder de afbeelding.
Het grote ‘voordeel’ dat een investeerder heeft zit ‘m namelijk in het feit dat deze dames en heren vaak een flinke portemonnee hebben. Dit zorgt ervoor dat ze ten eerste makkelijker hoger kunnen bieden, maar ook dat het bedrag vaak in één keer afgerekend kan worden. Een verkoper hoeft dan niet te wachten op goedkeuring van een bank/hypotheek van een starter, waardoor de deal snel gesloten kan worden.
In Den Haag valt het nog mee hoeveel koopwoningen in de vrije huursector terecht komen, maar grote uitschieter is het postcodegebied 2511 (oude centrum). Daar ging het aantal huurwoningen van 2017 naar 2018 omhoog met 7,31%. Dit komt neer op 38 woningen die na de verkoop privaat werden verhuurd.
Maar… daar tegenover werden er in diezelfde periode 32 private huurwoningen een koopwoning. Eigenlijk valt het dus wel mee. In deze wijk gaat het om 6 huurwoning die er bij kwamen.
Wil je weten hoe het in jouw buurt is gesteld? Op bovenstaande kaart is per postcode in Nederland te zien hoe het woningaanbod van 2017 een jaar later veranderde. Via de website van RTL Nieuws kun je je eigen buurt vinden.
In onze gids
Nu gesloten
Nu gesloten
Nu gesloten
Populaire rubrieken