Intocht Sinterklaas 2019: Deze trams en bussen rijden om

Door Joyce Hoogland 8 november 2019

Nog iets meer dan een week en Sinterklaas komt met zijn pieten aan op Scheveningen. Hét moment waar vooral de kids al een jaar op wachten. Zaterdag 16 november komt Pakjesboot 070 om 11.15 uur aan in de haven en daarna is er een hele optocht door de stad. Meerdere keren doorkruist de Sint tram- en busroutes, dus er zijn omleidingen.

Sinterklaas wordt met zijn pieten om 11.15 uur in de tweede binnenhaven verwacht en om 12.00 uur begint de rijtour. Deze voert over de Frederik Hendriklaan, de Fahrenheitstraat, richting de Grote Marktstraat en het Plein.

Route rijtour Sinterklaas

Onderstaande tijden zijn richtlijnen. Afhankelijk van de drukte onderweg kan de stoet iets eerder of later langskomen.

  • 12:00 uur – Vertrek uit de haven
  • 12:15 uur – Keizerstraat
  • 13:00 uur – Frederik Hendriklaan
  • 13:30 uur – Aert van der Goesstraat
  • 14:00 uur – Reinkenstraat
  • 14:45 uur – Thomsonlaan en Fahrenheitstraat
  • 15:30 uur – Weimarstraat
  • 16:00 uur – Prins Hendrikstraat
  • 16:15 uur – Piet Heinstraat
  • 17:00 uur – Grote Marktstraat
  • 17:30 uur – Plein

Omleidingen OV

Zoals je ziet aan de route doorkruisen de Sint en zijn gevolg een aantal keren de routes van trams en bussen. Er zijn wijzigingen voor tram 1, 9, 15, 16 en 17 en bus 21, 22, 24, 25 en 28:

Tram 1: Vanaf ongeveer 16.00 tot 17.30 uur.
Tram 1 rijdt vanaf halte Station Hollands Spoor over de route van tram 17 naar het Weteringplein, naar de halte CS/Schedeldoekshaven en vervolgens via de halte Kalvermarkt-Stadhuis en Bierkade weer terug naar Delft. Tram 1 stopt niet bij de halten Bierkade richting Gravenstraat, Centrum en Gravenstraat.
Bus 61: de vervangende buslijn voor tram 1 heeft ook een omleiding. De overstap tussen tram 1 en bus 61 is bij het Centraal Station.

Tram 11: Vanaf ongeveer 12.00 uur tot 15.30 uur.
Tram 11 rijdt vanaf Station Hollands Spoor tot de halte Delftselaan. Vervolgens via de route van tram 2 naar het tijdelijke eindpunt Kraayenstein en stopt niet bij de halten Loosduinseweg tot het eindpunt Scheveningen Haven.

Tram 15: Vanaf ongeveer 16.00 tot 17.30 uur.
Tram 15 rijdt vanaf de halte Bierkade naar de halte Kalvermarkt-Stadhuis en het tijdelijke eindpunt CS/Schedeldoekshaven en stopt niet bij de halten Centrum, Buitenhof, Korte Voorhout en Centraal Station. Vanaf CS/Schedeldoekshaven rijdt tram 15 verder als tram 17 naar Wateringen.

Tram 16: Vanaf ongeveer 13.00 tot 16.30 uur.
Tram 16 rijdt tot de halte Centraal Station en vervolgens via de route van tram 9 naar het tijdelijke eindpunt Scheveningen Noorderstrand en stopt niet bij de halten Korte Voorhout tot het eindpunt Statenkwartier.

Tram 17: Vanaf ongeveer 16.00 tot 17.30 uur.
Tram 17 rijdt na de halte Weteringplein naar het tijdelijk eindpunt CS/Schedeldoekshaven. Vervolgens rijdt tram 17 door als tram 15 naar Nootdorp en stopt niet bij de halte Centraal Station.

Bus 21: Vanaf ongeveer 13.00 tot 16.00 uur.
Bus 21 rijdt om tussen de halten Nieuwe Parklaan en Laan van Eik en Duinen en stopt niet bij de halten World Forum tot en met Kamperfoeliestraat. Let op bus 21 rijdt al een omleiding bij de Scheveningseweg.

Bus 22: Vanaf ongeveer 12.00 tot 14.00 uur.
Bus 22 rijdt een omleiding tussen de halten Harstenhoekplein en halte Nieboerweg en stopt niet bij de halten Kurhausweg tot en met Douzastraat.
Vanaf ongeveer 15.30 tot 17.30 uur: Bus 22 rijdt een omleiding tussen de halten Javastraat en Centraal Station en stopt niet bij de halten Mauritskade, Kneuterdijk, Centrum en Nieuwe Haven.

Bus 24: Vanaf ongeveer 13.30 tot 15.00 uur.
Bus 24 rijdt een omleiding tussen de halten Houtrustweg en Banstraat en stopt niet bij de halten Van Boetzelaerlaan, Aart van der Goesstraat, Cornelis de Wittlaan, Gemeentemuseum/Museon en Groot Hertoginnelaan.
Vanaf ongeveer 15.30 tot 17.30 uur: Bus 24 rijdt een omleiding tussen de halten Javastraat/Alexanderplein en Centraal Station en stopt niet bij de halten Mauritskade, Kneuterdijk, Centrum en Nieuwe Haven.

Bus 25: Vanaf ongeveer 16.00 tot 17.00 uur.
Bus 25 rijdt tot de halte Brouwersgracht en keert daar en stopt dan niet bij de halte Grote Markt.

Tram 3, 11 en 12 lopen deze middag mogelijk vertraging op, maar rijden wel de normale route.

Lees ook:

In Den Haag openen heel binnenkort maar liefst twee pepernotenwinkels

Wachten met pepernoten snoepen tot het 5 december is? Ze liggen al in de winkel hoor! En vanaf morge...

Fa la la la! De Kerst-Sing-ALong 2019 gaat toch wél door en hier bestel je kaartjes

We hebben goed nieuws! Twee dagen geleden meldden wij nog dat de jaarlijkse Kerst-Sing-ALong in het ...

Video: De sprookjesachtige kerstafdeling van tuincentrum Ockenburgh

Het duurt nog ongeveer twee maanden voordat het écht kerst is, maar tuincentrum Ockenburgh heeft alv...

Insidertip: Alle Haagse kerstmarkten in 2019 op een rij

Jingle bells, jingle bells. Kerst is on the way! Wij zijn gek op kerstmarkten en daarvoor hoeven we ...

adv.