Weg coronakapsel en weer shoppen: dit zijn de coronaversoepelingen in Den Haag

Het voorgezet onderwijs in Den Haag gaat open en er kan een schaar in de coronacoupes. Demissionair premier Mark Rutte heeft in de laatste persconferentie enkele versoepelingen aangekondigd van de coronamaatregelen. In Den Haag hadden kappers al hun eigen plan getrokken: “Afgelopen week hebben wij besloten hoe dan ook 3 maart open te gaan. De boete van € 4000,- hield ons niet tegen.”
De premier erkent in de persconferentie, van dinsdag 23 februari, dat de lockdown veel mensen zwaar valt. “Daarom gaan we nu een klein beetje meer risico nemen, met voorzichtige en weloverwogen versoepelingen. Hopelijk hebben de versoepelingen een positieve impact op de samenleving “, licht de premier toe. Eén van die versoepelingen houdt in dat we vanaf 1 maart weer naar de kapper kunnen.
‘Gewoon mijn eigen ding doen’
Sam Aydani van Benoah Barbers aan het Noordeinde reageert: “Komende zit maand al helemaal volgeboekt. Die boete van €4000,- neem ik voor lief: van een kale kip kun je toch niet plukken. We werken alleen op afspraak, dat deden we hiervoor ook al want ik neem de maatregelen serieus, het is dus niks nieuws. Ik wil weer gewoon mijn ding doen.”
Musea en andere instellingen blijven voorlopig nog dicht. De woordvoerder van het Mauritshuis vertelt: “We hebben na de laatste sluiting verder geen extra corona-aanpassingen doorgevoerd want we waren op 1 juni ’20 al helemaal klaar volgens de richtlijnen van het RIVM en de Nederlandse Museum Vereniging (NMV). We kijken natuurlijk reikhalzend uit naar de heropening – maar ik denk dat ik dan voor alle Nederlandse musea spreek.”
Dit gaat er veranderen in Den Haag
Binnenkort is iets meer mogelijk in Den Haag. In totaal wordt op vier punten versoepeld. Een opsomming:
- leerlingen van het voorgezet onderwijs en van het beroepsonderwijs kunnen vanaf maandag 1 maart minimaal een dag per week naar school. Scholen moeten zich wel aan bepaalde voorwaarden houden, zoals het bewaren van de anderhalve meter afstand;
- afspraken voor een knipbeurt, massage of pedicure kunnen gemaakt worden. Contactberoepen kunnen vanaf woensdag 3 maart de deuren openen. Sekswerkers zijn uitgezonderd. Reserveren en een checkgesprek vooraf is verplicht;
- winkelen op afspraak is vanaf woensdag 3 maart mogelijk. Ook hier zijn richtlijnen ingevoerd. Onder meer dat klanten zich minimaal vier uur van tevoren moeten aanmelden en maximaal twee klanten per verdieping aanwezig mogen zijn;
- jongeren tot 27 jaar mogen vanaf woensdag 3 maart met meer dan twee personen samen buiten sporten op sportaccommodaties. Niet in competitieverband, maar wel met het eigen team.
Overige maatregelen verlengd
Alle overige maatregelen – waaronder de avondklok – blijven van kracht en duren in ieder geval tot maandag 15 maart. Maandag 8 maart wordt de balans opgemaakt. Dan wordt duidelijk of meer versoepelingen mogelijk zijn of dat er juist extra maatregelen moeten bijkomen. Lees op de website van de Rijksoverheid alle details over de versoepelingen.