Met de tram of bus tijdens de Haagse Sinterklaasintocht? Let dan even goed op

Door Joyce Hoogland 15 november 2017

Let op, vanwege de Sinterklaasintocht zijn er omleidingen van trams en bussen. Sinterklaas komt zaterdag 18 november met pakjesboot 070 aan in de 2de binnenhaven van Scheveningen. Daarna maakt hij een rijtoer naar het centrum.

De intocht is altijd druk bezocht. Op Scheveningen worden zo’n 135.000 bezoekers verwacht en wij raden je daarom aan om met de fiets of het openbaar vervoer te komen. Want met de auto sta je bijna zeker in de file. En dan moet je ook nog een parkeerplekje vinden.

Route van de Sinterklaasstoet

Sinterklaas begint zijn rijtoer rond 12.30 uur in de Vissershavenstraat en is rond 16.45 uur op het Plein in het centrum. De rijtoer is een lange optocht die via verschillende winkelstraten het centrum van Den Haag bereikt. Het passeren van de stoet van Sinterklaas duurt 15 à 20 minuten. Kruispunten worden ongeveer 10 minuten voor aankomst van de stoet afgesloten.

route sinterklaasintocht Den Haag
route sinterklaasintocht Den Haag

Openbaar vervoer

Om de rijtoer van de Sint ruimte te geven staan de bussen en trams van de HTM soms stil of rijden een korte periode om. Tram 1, 16 en 17 en bus 21, 22, 24, 25 en 76 rijden enige tijd om. Tram 3, 6, 11, 12 en 15 worden opgehouden en staan dan even stil.

Er zijn geen precieze tijden te geven wanneer de omleidingen of het stilstaan plaatsvinden. Dat ligt aan het moment dat de Sint op een bepaalde plek op de route van de trams en bussen voorbij komt. HTM probeert via Twitter en op de digitale borden met vertrektijden zoveel mogelijk aan te geven wanneer een verstoring start en eindigt. Houd in ieder geval rekening met meer reistijd tussen 12 en 16 uur.

Tijden rijtour

12:30 Vissershavenweg
12:31 Vissershavenweg
12:35 Vissershavenstraat
12:40 Jacob Pronkstraat
12:43 Keizerstraat
13:15 Scheveningseweg
13:20 Frankenslag
13:30 Frederik Hendriklaan
Kruising Statenlaan/ Frederik Hendriklaan
13:45 Aert v.d. Goesstraat
13:50 Cornelis de Wittlaan
13:55 Stadhouderslaan
14:00 Sweelinckplein
14:05 Reinkenstraat
14:10 Laan van Meerdervoort
14:15 Archimedesstraat
14:30 Groot Hertoginnelaan
14:32 Morsestraat
14:35 Pijnboomstraat
14:38 Wilgstraat
14:40 Thomsonlaan
14:43 Fahrenheitstraat
14:55 Weimarstraat
15:10 Regentesseplein
15:15 Koningsplein
15:20 Prins Hendrikstraat
15:25 Prins Hendrikplein
15:28 Zoutmanstraat
15:30 Piet Heinstraat
15:35 Piet Heinplein/ Hogewal
15:40 Mauritskade
15:45 Denneweg
15:55 Lange Voorhout
16:00 Kneuterdijk
16:10 Kerkplein
16:15 Jan Hendrikstraat
16:20 Grote Marktstraat
16:30 Spui
16:35 Lange Poten
16:45 Plein

Foutje gezien?

Lees mee en reageer! (2 reacties)

Reactie