Een kijkje in het leven van John van Zweden
Behangkoning, multimiljonair en voetbalfan. Dan weet je vast wel over wie ik het heb? Ja, John van Zweden. De Hagenees…
Sinds 2000 staat de naam ‘John van Zweden’ boven een pand aan de Oude Haagweg. Vanuit heel Den Haag en ook daarbuiten komen mensen naar Loosduinen voor het behang van John van Zweden ofwel de Behangkoning. Nu lezen we dat de gemeente de panden van het bedrijventerrein gaat slopen. Wat is er aan de hand?
Aan de Oude Haagweg zitten een aantal bedrijven zoals kringloopwinkels, Domino’s Pizza en het Behangparadijs van John van Zweden.
Op de plek van het bedrijventerrein moeten flats komen. Daarvoor moeten natuurlijk wel eerst alle bedrijven weg. Wij vragen aan John wat hij gaat doen. “Ik heb dit een jaar of zeven tegengehouden, maar nu gaan ze er mooie flats neerzetten”, licht John toe.
De gemeente moet eerst de bedrijven die er zitten uitkopen. “Ik heb geen geld geaccepteerd, ik wil alleen een nieuwe winkel. Die krijgen we nu. Een hele mooie zaak, op de hoek waar de pizzeria zit. We hoeven dan geen dag dicht, want de werkzaamheden gaan in twee fases.”
Nog een populaire zaak op het rijtje is ‘Kringloop Loosduinen’. Er zijn nu afspraken gemaakt dat zij in de nieuwbouw weer terug kunnen keren. “We weten niet hoe het zit met huurverhoging en of dat dan wel haalbaar is. Dus dat is nog even afwachten”, aldus een medewerker. Bij de kringloop werken mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt waardoor de zaak een maatschappelijk doel heeft in Loosduinen.
Bij het rouwcentrum zijn ze aan het verbouwen, de eigenaar laat het volgende weten: “Wij zitten al zolang in deze buurt en willen er nog heel lang voor iedereen zijn. Over wat er allemaal precies gaat gebeuren, kan ik niks over zeggen. Wij zijn nu aan het verbouwen en gaan straks gewoon verder met wat we altijd doen.”
Op de planning staat dat de afbraak en opbouw over zo’n anderhalf à twee jaar gaat gebeuren, maar bij de gemeente lezen we dat nog niet alle bedrijven zijn uitgekocht en dat daarom de ontwikkelingen voorlopig stil liggen. We houden jullie de komende tijd op de hoogte.
Aangeboden door Ondernemersportaal
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken