Stoom afblazen: 5 hardlooproutes in Den Bosch onder 10 kilometer
Den Bosch is een echte hardloopstad. Maar waar in onze stad lopen we nu de mooiste en leukste hardlooproutes? Hier...
Het glas is altijd halfvol bij de Nederlands kampioen rolstoeltennis Maikel Scheffers (38). Het afgelopen jaar werden veel van zijn wedstrijden afgelast, waaronder de Paralympics in Tokio. Toch laat hij zich niet uit het veld slaan en traint hij net zo hard – en vrolijk – door. We vroegen hem naar zijn geheim.
De overwinning voelt anders dan anders, wanneer Maikel in december 2020 twee nationale titels binnensleept op het NK. Gejuich en geklap blijft uit, want door de coronaregels is er geen publiek aanwezig. Stilte of niet, de topsporter blijft gefocust. “Wat mij het meest helpt, is het besef dat mijn partner of beste vriend thuis zit te kijken.”
“Ik miste de teleurstelling van het verliezen”
In februari vorig jaar speelde Maikel op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam Ahoy. “Daarna werd het een heel raar jaar.” Veel wedstrijden werden uitgesteld en Maikel zat, net als de rest van de wereld, thuis.
“Als sporter wil je doen waar je goed in bent. De adrenaline, de spanning van de wedstrijd, dat miste ik. Ik miste zelfs de teleurstelling van het verliezen. Het klinkt misschien raar, want natuurlijk wil ik altijd winnen. Een wedstrijd roept veel verschillende gevoelens op die ik tijdens de lockdown allemaal miste.”
Toen Maikel niet mocht trainen, begonnen de radertjes in zijn hoofd te draaien. “Om fit te blijven in een lockdown, moet je creatief zijn. Dat geldt voor iedereen, of je nu in een rolstoel zit of niet.” Maikel plaatste video’s op social media met oefeningen die iedereen thuis kan doen. “Je hoeft geen grote collectie fitnessmateriaal te hebben. Ik maakte bijvoorbeeld gebruik van speelrekken die in de openbare ruimte staan.”
Wat deed Maikel toen hij hoorde dat het evenement waar hij zo naar uitkeek, een jaar werd opgeschoven? “Enorm balen”, vertelt hij eerlijk. “Maar mijn tweede gedachte was dat ik een extra jaar kreeg om me voor te bereiden. Ik probeer van het negatieve altijd iets positiefs te maken. De tijden zijn al zwaar genoeg, het heeft geen zin om daarbij te zitten mokken.”
Maikel heeft 2020 inmiddels afgesloten en Tokio in het vooruitzicht. Als topsporter mag hij nu, in tegenstelling tot de eerste lockdown, wél trainen. “Gelukkig wel.” De tennisser trekt dit jaar opnieuw een sprint richting Tokio, in de hoop dat het evenement dit jaar wel doorgaat. Hoe hij zich voorbereidt? “Het is een kwestie van veel trainen en de juiste, positieve mindset.”
Positiviteit is iets wat Maikel van nature lijkt te bezitten. Wat doet hij tijdens de huidige lockdown waar geen eind aan lijkt te komen? “Mijn vriendin en ik spelen ’s avonds bordspelletjes. Dat deden we eerst nooit, maar is heel gezellig.”
Het geheim van Maikels positiveit zit ‘m volgens hem in het feit dat hij dagelijks sport. “Actief zijn helpt je mentale gemoedstoestand. Als ik na een hele dag sporten terugrijd naar huis, voel ik overal pijntjes in mijn lichaam. Dan denk ik: yes, ik heb mijn doel bereikt.”
Als het gaat om tegenslagen, ziet Maikel juist kansen. Zijn tip om de huidige toestand door te komen? “Ga eropuit. Lekker wandelen of fietsen. Maak een workout voor jezelf. Je kan online zoveel verschillende dingen vinden, er is altijd iets wat bij je past.”
In onze gids
Nu geopend
Nu geopend
Nu geopend
Populaire rubrieken