(Winactie gesloten) Win € 100,- tegoed voor jouw favoriete horecazaak
Het lijkt een eeuwigheid geleden dat je met vrienden uit eten ging of ergens een bittergarnituur hebt gescoord. Dat klopt...
Door de verlenging van de lockdown zit een diner in de Korte Putstraat er voorlopig niet in. Wie niet het budget heeft om iedere dag eten te bestellen, zal thuis zelf de keuken in moeten. Bossche chef Ferry van Daal geeft je daarom een paar handige tips om thuis koken leuker en makkelijker te maken.
Hoe? Dat laat hij zien op zijn YouTubekanaal. In slechts enkele minuten loopt hij je door het boodschappenlijstje en de bereidingswijze heen. Als we de video’s mogen geloven, is koken met Ferry een fluitje van een cent. “Sommige mensen denken op voorhand bij een recept: jeetje, daar ga ik niet aan beginnen”, vertelt hij met een lach. “Koken is vaak makkelijker dan je denkt.”
“Ik hoor regelmatig dat mensen graag uit eten gaan om gerechten te proberen die ze nog niet kennen.” De gesloten horea is volgens de chef geen excuus om thuis niet te experimenteren. “Spring uit je comfortzone.” In de video’s laat hij zien hoe je buitenlandse gerechten bereidt. “Het is geen haute cuisine, dit kun jij ook maken. Ik krijg vaak zulke leuke reacties via social media. Het enthousiasme van de thuiskoks is fantastisch!”
Ferry zoekt met zijn gerechten vaak de grenzen op. “Mijn lievelingsgerecht is vegetarische tempeh smoor“, vertelt de chef. “Dat gerecht brengt me terug naar mijn roots. Met een Nederlandse vader en een Molukse moeder is de Indonesische keuken er bij mij met de paplepel ingegoten. Ik laat de kijkers graag zien hoe je Molukse gerechten zelf thuis maakt. Er staan inmiddels 12 recepten online met Indonesische smaken.”
Ferry sleepte vorig jaar nog een prijs in de wacht voor zijn salade bij Horecava, de jaarlijkse horecavakbeurs. Toch houdt hij het in zijn video’s graag makkelijk. “Het zijn snelle gerechten en simpele tips waar je thuis iets aan hebt”, vertelt hij. “Bijvoorbeeld hoe je een ui snippert of een paprika schoonmaakt.” Ook handig: aan het eind van iedere receptvideo laat Ferry zien hoe je de borden opmaakt, zodat het eindresultaat er Instagramwaardig uitziet.
Na vijftig afleveringen op zijn YouTubekanaal, focust Ferry zich voorlopig op nieuwe projecten. Voor nieuwe recepten kun je de chef volgen op Instagram. Ook werkt hij momenteel aan zijn eigen tv-serie ‘Koken met Ferry’. Die afleveringen zijn alleen te zien voor de medewerkers van SAP, het softwarebedrijf waar hij normaliter op het hoofdkantoor lunch en diner kookt.
In onze gids
Nu gesloten
Nu gesloten
Nu gesloten
Populaire rubrieken