Zien! 7 x identiteit onder het vergrootglas: ‘Durf jij jezelf te zijn?’
Aangeboden door Theater aan de Parade
Identiteit is een hot topic. ‘Wie ben je? Mag je jezelf zijn? En durf je jezelf te zijn?’ zijn vragen die vandaag de dag meer dan relevant zijn. Reden genoeg voor Theater aan de Parade om huidig seizoen het vergrootglas te leggen op dit thema. In dit artikel lees je over zeven identiteitsvoorstellingen die je zeker aan het denken zullen zetten.
Theater aan de Parade programmeert regelmatig langs verschillende maatschappelijke onderwerpen. Eerder introduceerde het theater de thema’s: duurzaamheid – over de wereld van morgen, geschiedenis – over hoe het verleden het heden bepaalt en zorg & gezondheid – over de zorg, fysieke en mentale gezondheid. “En dit voorjaar is het thema identiteit aan de beurt: van het koloniale verleden tot een bi-culturele vader die zijn kinderen een monument wil nalaten.
Iets wat veel mensen bezighoudt
“We zetten identiteit op de agenda, omdat het een thema is wat veel mensen bezighoudt. Zeker bij jongeren”, aldus Bregtje Radstake, Hoofd Programma bij Theater aan de Parade. “Er zijn talloze factoren van invloed op hoe je in de wereld staat en hoe je naar een ander kijkt. ‘Maar wie bén je? Mag je jezelf zijn? En durf je jezelf te zijn?’ Met een reeks nieuwe voorstellingen gaan we op zoek naar antwoorden op deze belangrijke identiteitsvragen.”
Vanaf 5 februari bezoek je bij PERRON-3 in Rosmalen de zeven voorstellingen over de zoektocht naar identiteit.
5 feb – Pippi Powerrrr (8+)
Pippi Powerrrr is een leuke voorstelling voor het hele gezin. Pippi is niet in één hokje te plaatsen. Ze maakt er een bonte kermis van: van expressief tot verlegen, van dwars tot meegaand. Samen met Pippi ga jij op zoek naar je eigen powerrrrr met eigenzinnigerds als Blue Ivy, Billie Eilish, Simone Biles en Stromae als inspiratiebron. En de voetjes mogen zeker van de vloer.
Meer weten over deze voorstelling en tickets reserveren? Klik hier.
Lees verder onder de foto >

2 mrt – Anne-Fay’s Reaspora
Zangeres Anne-Fay Kops en haar broer en filmmaker Felix Kops volgden de voetsporen van hun familie en maakten samen een wereldreis langs de routes van de slavernij. Resultaat: een intiem en krachtig concert over kolonialisme met songs, dans en visuals van hun reis.
Meer weten over deze voorstelling en tickets reserveren? Klik hier.
9 mrt – De Meisje (14+)
In deze aangrijpende voorstelling vertelt Jaouad Alloul hoe verscheurd hij zich voelde toen hij opgroeide. Als kind wilde hij een meisje zijn. Hij speelde met de poppen van zijn zussen en werd verliefd op jongens. Op zijn twintigste stapte hij een nieuwe wereld in.
Meer weten over deze voorstelling en tickets reserveren? Klik hier.
Lees verder onder de foto >

23 mrt – Nader tot U
In zijn solovoorstelling onderzoekt de getalenteerde theatermaker Lars Brinkman het spanningsveld tussen homo-erotiek, schaamte en het Christendom. Hij confronteert zichzelf met zijn weggestopte verlangens en opent op die manier een gesprek met het publiek.
Meer weten over deze voorstelling en tickets reserveren? Klik hier.
12 apr – Happy in Holland
Het doek valt voor Chinees-Indisch restaurant Hong Kong. Nooit meer babi pangang, foe yong hai of tjap tjoy op zondagavond. Maar wat is er gebeurd met de eeuwig glimlachende, zwijgende vrouw die je witte bakjes meegaf?
Meer weten over deze voorstelling en tickets reserveren? Klik hier.
13 apr – Monumentaal
Theatermaker Sadettin Kirmiziyüz is vader van drie kinderen. Net als zijn ouders, beide Turkse arbeidsmigranten, heeft hij twee zoons en een dochter. Welke lessen heeft hij van zijn ouders geleerd en geeft hij door aan zijn kinderen?
Meer weten over deze voorstelling en tickets reserveren? Klik hier.
25 mei – Saman Amini’s Integratieplan
Na zijn veelgeprezen voorstellingen A Seat at The Table en Samenloop van Omstandigheden is theatermaker Saman Amini terug met zijn eerste cabaretsolo. Hij zet op hilarische wijze uiteen hoe we omgaan met elkaar in onze multiculturele samenleving. Een voorstelling die jou laat lachen, maar ook zeker laat nadenken.
Meer weten over deze voorstelling en tickets reserveren? Klik hier.
