Terugblik! 11 x nogal bizarre nieuwtjes uit 2021

In 2021 hebben we regelmatig met onze ogen moeten knipperen, omdat er ons een wel heel opmerkelijk nieuwtje ten gehore kwam. Van ufo-melding tot ontsnapte koeien: deze elf Delftse nieuwsberichten van dit jaar waren vrij opmerkelijk:

Huh wat? Ja, je leest het goed; van zaterdag 29 mei tot en met zondag 6 juni stond er een 7 meter hoog houten konijn op de Markt in Delft. Ter referentie: dit is net zo hoog als het standbeeld van Hugo de Groot.

Daar is ‘ie dan! Het zeven meter hoge konijn staat op de Markt

 • Nieuws

Uit verschillende hoeken kwamen erg verbaasde reacties op- en veel ongeloof na ons stuk over het…

Toeristische foldertjes moeten tijdelijk worden aangepast: de Domtoren in Utrecht is niet meer de hoogste toren van het land. Zijn Delftse opvolger is gelukkig minstens zo prestigieus. Hoe dat precies zit, lees je hieronder: 

Gaaf! ‘Onze’ Nieuwe Kerk heeft plots de hoogste kerktoren van het land

 • Genieten van Delft, Nieuws

Toeristische foldertjes moeten tijdelijk worden aangepast: de Domtoren in Utrecht is niet meer de hoogste toren…

Zestig koeien van melkveebedrijf Hoeve Ackerdijk in Schipluiden wisten zaterdag te ontsnappen en besloten een nachtwandeling te maken. De dames liepen ruim twee kilometer voordat ze weer terug werden gebracht bij de boer.

60 ontsnapte koeien wandelden ’s nachts 2 kilometer door Schipluiden

 • Nieuws, Opmerkelijk

Zestig koeien van melkveebedrijf Hoeve Ackerdijk in Schipluiden wisten zaterdag te ontsnappen en besloten een nachtwandeling…

De jaarwisseling zag er anders uit dan gewoonlijk. Zo ook op de Hof van Delftlaan: normaal komen de buren hier op oudjaarsavond samen voor een gezellig buurtfeest. Omdat dat er dit keer niet inzat, bedacht buurman Menno Wiersma een alternatief: een heuse wereldrecordpoging. Buurtkinderen probeerden 31 december samen het langste sterretje ooit aan te steken.

Wereldrecordpoging: Delftse kinderen maakten het allerlangste vuurwerksterretje ooit

 • Nieuws, Opmerkelijk

De jaarwisseling zag er anders uit dan gewoonlijk. Zo ook op de Hof van Delftlaan: normaal…

‘Een rood licht met een blauw bolletje ernaast, een voorbijvliegende vuurbal, zeven lichten vliegen in formatie’ en ‘rond, wit licht bewoog supersnel horizontaal’: we noemen even wat voorbeelden van ufo-meldingen die het afgelopen jaar binnenkwamen op de website van UFO Meldpunt Nederland. In Delft werden er dit jaar ook een aantal gespot.

Bliep bliep tuuuut tuut: een ufo-melding uit Delft

 • Opmerkelijk

“Een rood licht met een blauw bolletje ernaast”, “een voorbijvliegende vuurbal”, “zeven lichten vliegen in formatie”…

Er was dit jaar iets vreemds aan de hand met de pinautomaten in Delft. De knalgele exemplaren verschijnen, waarna ze niet veel later weer verdwijnen. Hoewel er twee nieuwe automaten werden beloofd, kwam er nu één kapotte voor in de plaats. Volg jij het nog?

Dode mus: deze nieuwe pinautomaat is direct buiten gebruik

 • Nieuws

Er is iets vreemds aan de hand met de pinautomaten in Delft. De knalgele exemplaren verschijnen,…

TU Delft-student Daan (21) zal wel denken: van je vrienden moet je het hebben. Zijn foto met daarnaast de tekst ‘Daten met Daan’ hing namelijk levensgroot boven de Delftse gracht. Blijkbaar vonden zijn huisgenoten dat hij wel een leuke date kan gebruiken.

Geen Tinder, maar mega spandoek voor vrijgezelle Daan (21)

 • Delftenaren, Nieuws

TU Delft-student Daan (21) zal wel denken: van je vrienden moet je het hebben. Zijn foto…

Onze gemeente ontving dit jaar een gigantische schenking van maar liefst tien miljoen euro voor Museum Prinsenhof. De gift is afkomstig van de rijke Delftse familie Vlek en wordt volledig uitgegeven aan de restauratie en renovatie van het museum.

Bizar! Gemeente Delft krijgt € 10 miljoen cadeau van megamiljonair

 • Gemeente, Nieuws

Onze gemeente ontvangt een gigantische schenking van maar liefst tien miljoen euro voor Museum Prinsenhof. De gift…

museum prinsenhof delft

Een groep studenten van het Delftsch Studenten Corps (DSC) heeft zich dit jaar flink misdragen op Nationaal Park De Hoge Veluwe. De Delftse studenten zouden dronken zijn geweest, pleegden vernielingen en maakten heel wat lawaai. Voor het park was dit de druppel: het wil droppings niet meer toestaan in het natuurgebied.

Hoge Veluwe wil droppings verbieden na overlast door dronken Delftse studenten

 • Nieuws

Een groep studenten van het Delftsch Studenten Corps (DSC) heeft zich afgelopen vrijdag flink misdragen op…

Delft was dit jaar op tv tijdens het programma ‘Binnenstebuiten’. De uitzending over het Agnetapark kreeg een mooi staartje. Delftenaar Jan van der Mast, die in het TV-programma vertelde hoe uniek dit tuindorp in Nederland is, kreeg nog dezelfde avond een mailtje uit Drenthe. De schrijver ervan, Peter van den Berg, vertelde dat in de tuin van zijn huis in Zuidlaren een groot beeld staat. Dit beeld heeft vermoedelijk in het Agnetapark gestaan.

Bijzondere vondst: een oud beeld uit het Agnetapark is gevonden in Drenthe

 • Nieuws, Opmerkelijk

Een aantal weken geleden was Delft op tv tijdens het programma ‘Binnenstebuiten’. De uitzending over het…

Een dronken Delftenaar was het op zijn zachtst gezegd niet eens met zijn aanhouding. Dat liet hij op een wel heel eigenaardige manier blijken.

Bizar! Dronken Delftenaar scheldt en poept na aanhouding politie

 • 112, Nieuws

Een dronken Delftenaar was het op zijn zachtst gezegd niet eens met zijn aanhouding. Dat liet…

politie delft ANP

Meer in deze categorie

Opmerkelijk

Ga naar “Wat een uitkomst! Door Nachtlenzen zie je overdag scherp en zo werkt het”

Wat een uitkomst! Door Nachtlenzen zie je overdag scherp en zo werkt het

Aangeboden door DIJCK2

Geen bril of lenzen meer overdag maar tóch scherp zien door nachtlenzen, ideaal! | Foto via DIJCK2
Ga naar “IJspret! 10 x zo genoten deze Delftenaren van het ijs dit weekend”

IJspret! 10 x zo genoten deze Delftenaren van het ijs dit weekend

Ga naar “Op deze plekken in Delft kun je deze winter gratis opwarmen”

Op deze plekken in Delft kun je deze winter gratis opwarmen

OPEN en DOK Delft

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Elektrische verwarmingsartikelen vanaf € 19,99”

Elektrische verwarmingsartikelen vanaf € 19,99

 • Kruidvat
 • Geldig t/m 29 januari 2023
Ga naar “Lamswollen pantoffels vanaf € 22,99”

Lamswollen pantoffels vanaf € 22,99

 • Kruidvat
 • Geldig t/m 29 januari 2023
Ga naar “Ugg Mini Classic € 119,99”

Ugg Mini Classic € 119,99

 • Kruidvat
 • Geldig t/m 29 januari 2023
Ga naar “Ugg Mini Classic € 119,99”

Ugg Mini Classic € 119,99

 • Kruidvat
 • Geldig t/m 29 januari 2023
Ga naar “Falcon thermo** € 9,99”

Falcon thermo** € 9,99

 • Kruidvat
 • Geldig t/m 29 januari 2023

Vacatures

Ga naar “Onderhoudsmedewerker interieurbeplanting”

Onderhoudsmedewerker interieurbeplanting

 • De Klerk
 • Fulltime/Parttime

Topper

Ga naar “Twee rechterhanden gezocht!”

Twee rechterhanden gezocht!

 • Kunstwacht
 • Fulltime

Topper

Ga naar “Medewerker Bedrijfsrestaurant”

Medewerker Bedrijfsrestaurant

 • Tempo-Team
 • Parttime

Agenda

Ga naar “Schotse avond in De Waag Delft – Burns Night”

Schotse avond in De Waag Delft – Burns Night

 • De Waag
 • 4 februari 2023

Topper

Ga naar “Hoe ruikt het internet? Ervaar het nu in 38CC!”

Hoe ruikt het internet? Ervaar het nu in 38CC!

 • 38CC
 • T/m 19 feb

Topper