Op de kaart: hier worden nieuwe woonwijken gebouwd in Delft

Het regent bouwplannen in Delft voor splinternieuwe woonwijken en woontorens. Dat is niet zo gek, want Delft wil er de komende jaren maar liefst 15.000 huizen bijbouwen. Op welke plekken verrijzen straks een heleboel nieuwe stulpjes? Dat hebben we voor je op een kaartje gezet. 

Op dit kaartje vind je elf gekleurde vlakjes. Bij elk nieuwbouwproject staat een nummer. Wanneer je in dit lijstje door swipet of klikt naar dit nummer, zie je meer informatie over het bijbehorende project.

Let op: de vlakjes zijn een indicatie, geen precieze afmeting van een bouwproject.

De kaart

200 huizen langs de Schieoevers

In het Schiegebied worden de komende jaren een heleboel nieuwe dingen gebouwd, waaronder een grote woonwijk van 200 huizen. De nieuwe woningen zijn bestemd voor studenten, starters, gezinnen en senioren. De huizen en appartementen worden gebouwd tussen de bestaande bedrijven, want het moet een woon-werkgebied worden. De wijk gaat ‘Delfts Schiekwartier‘ heten en de eerste huizen gaan in 2020 in de verkoop.

 • Er komen 200 huizen bij aan de Schieoevers

  Schoemakerplantage, boven de Hoven en in de Spoorzone: in Delft lijkt het wel alsof er nooit genoeg huizen bijgebouwd kunnen...

  schieoevers

Tiny houses op een lege vlakte

Behalve het Delfts Schiekwartier, komen er nog meer woningen langs de Schieoevers. De lege vlakte aan Vulcanusweg 295-305 wordt de komende vijf tot tien jaar het domein van handige klussers. Er komt een minidorpje van maximaal zestig tiny houses. De gemeente zelf legt hier minimale voorzieningen aan, want het is de bedoeling dat mensen hun tiny house zelf ontwerpen en bouwen. Vanaf november 2018 kunnen de bouwers het kavel betrekken.

 • Hé handige klusser: je kunt straks je eigen tiny house bouwen aan de Schieoevers

  We wisten al een tijdje dat er aan de Schieoevers plek zou komen voor zo'n twintig tot zestig (!) tiny...

  tiny houses delft

Hele nieuwe woonwijk naast het oude station

Naast het oude stationsgebouw wordt de komende tijd (nog steeds) hard geklust. Eén van de projecten waaraan gewerkt wordt is Guldenwater: een wijk met 177 appartementen en zeven megahuizen. De nieuwe huizen en appartementen komen te liggen langs het Van Leeuwenhoekpark. De huizen heten daarom ook ‘parkwoningen’ en krijgen behalve een tuin soms ook een dakterras. De huizen zijn enorm: zo’n 199 vierkante meter. Van de 177 appartementen worden er 41 verkocht, de rest is voor de vrije huursector. De grootte van deze woningen varieert van 44 tot 122 vierkante meter. In dit artikel lees je meer over Guldenwater en laten we zien hoe het eruit gaat zien:

 • Er komen 200 nieuwe woningen vlakbij het station en zo ziet dat eruit

  Nu de nieuwe Coendersbuurt bijna af is, is het tijd om de volgende lege vlakte in de Spoorzone vol te...

  Nieuw Delft

Luxe in Antoni

Naast Guldenwater verrijst nog een enorm gebouw: Antoni. In dit gebouw komen expositie- en vergaderruimtes, een hotel met restaurant, werkplekken, winkels en appartementen. In het gebouw komen woningen van allerlei soorten en maten: studio’s van 35 vierkante meter tot een loftwoning van 1.3 miljoen euro.

 • Binnenkort verrijst er een gigantisch gebouw naast het station

  De bouwers van de Spoorzone hebben het er maar druk mee: in mei start het volgende gigantische project. Ze beginnen...

  antoni

Grote woontoren in Tanthof

Het oude kantoorgebouw aan de Tanthofdreef werd onlangs nog gebruikt als feestlocatie door het Delftsche Studenten Corps. Binnenkort gaat het gebouw plat en wordt er een gigantische woontoren van 70 meter hoog gebouwd. De nieuwe toren gaat ‘The Leo’ heten en bestaat straks uit 250 appartementen en 25.000 vierkante meter aan bedrijfsruimte. In dit artikel lees je er meer over:

 • Deze enorme woontoren verrijst straks naast station Delft Zuid

  We wisten al eventjes dat het oude kantoorpand op Tanthofdreef 3 plat zou gaan én dat er appartementen voor in...

Groen en weids aan de Reinier de Graafweg

De vrijgekomen grond rondom het ziekenhuis blijft natuurlijk niet voor eeuwig leeg. Op de plek waar het B-gebouw stond, wordt een woonwijk gebouwd. Een projectontwikkelaar gaat er halverwege 2019 een woonwijk op bouwen van ongeveer 300 huizen en appartementen. Het aanbod wordt een mix tussen sociale huur, vrije sector huur en koopwoningen. De nieuwe wijk krijgt een ‘een groene, parkachtige setting’, is te lezen op de website van het Reinier de Graaf Gasthuis. Het B-gebouw stond vroeger ook wel bekend als het Bethelgebouw. De projectontwikkelaar hoefde daarom niet lang na te denken over de naam van de wijk, dat wordt ‘Bethelpark’.

 • Deze woonwijk verrijst straks op het oude ziekenhuisterrein

  Sinds het Reinier de Graaf Gasthuis een nieuw gebouw heeft, is er veel grond vrijgekomen. Dat blijft natuurlijk niet voor...

  B-gebouw reinier de graaf in puin

Nog meer huizen op de Schoemaker Plantage

Op de Schoemaker Plantage zijn de afgelopen jaren al behoorlijk wat gave woningen uit de grond gestampt. Maar helemaal klaar is het nog niet: op dit moment wordt er hard gewerkt aan Klinkerbuurt 3. Als dat af is wordt aan de andere kant van het gebied ook nog de Grasbuurt gebouwd. In Klinkerbuurt 3 komen gezinshuizen en parkhuizen, in de Grasbuurt kun je straks wonen in rijtjeshuizen, 2-onder-1-kappers en vrijstaande huizen. 

Duurzaam wonen langs het nieuwste park van Delft

Als de boel naast het oude station en de Ireneboulevard van start is, wordt er ook aan de zuidelijke kant van Nieuw Delft begonnen met bouwen. Langs de Industriestraat komt ‘PoortMeesters’,  een project met 95 duurzame stadswoningen en appartementen. De meeste huizen krijgen een dakterras én er komt een groene binnentuin, dus als je een buitenmens bent, zit je hier goed. Het is de bedoeling dat de bouw eind 2019 begint.

 • Er worden 100 superduurzame woningen gebouwd in de Spoorzone

  Er wordt weer een nieuw stukje van de grote bouwen-in-de-Spoorzone-puzzel ingevuld. Tussen de Industriestraat en de Nieuwe Gracht wordt binnenkort een...

Complex met kinderspeelparadijs op het dak

De Spoorzone staat vol met niet-zo-standaard stekjes, zoals de zelfbouwhuizen in de Coendersbuurt. Binnenkort komt daar nog een bijzonder gebouw bij, namelijk een appartementencomplex met kinderspeelparadijs op het dak.  Zo komt er een voetbalkooi bovenop het dak en komt er een glijbaan waarop je zo van de ene naar de andere verdieping kan roetsjen. Ook komen er in het besloten complex verschillende speelplekken. Cool! Het is nog niet bekend wanneer de verkoop of bouw van dit project start.

 • Er komen appartementen met kinderspeelparadijs op het dak in de Spoorzone

  Het wordt steeds duidelijker wat er op de (nu nog) lege vlaktes van de Spoorzone komt. Er worden in ieder...

Appartementen langs de Buitenhofdreef

Op de hoek van de Martinus Nijhofflaan en de Buitenhofdreef ligt al tien jaar een open terrein met alleen een betonnen fundament. Maar er gaat nu eigenlijk iets gebeuren! Over een tijdje staat hier een nieuw gebouw met appartementen. Hoe het complex er uit gaat zien of hoeveel appartementen er gebouwd worden, weten we nog niet. Wel weten we dat het huurappartementen voor starters worden. In het najaar is er een voorlichtingsavond voor buurtbewoners waar de plannen worden toegelicht.

 • Dit komt er op die lege vlakte langs de Buitenhofdreef

  Wie vaak over de Martinus Nijhofflaan rijdt, heeft het vast al eens gezien. Op de hoek met de Buitenhofdreef ligt...

  buitenhofdreef duke ellingtonstraat

140 huizen vlakbij Delft

In Den Hoorn, vlakbij de Delftse wijk Harnaschpolder, wordt een compleet nieuwe wijk met 140 huizen gebouwd. De wijk gaat De Kreek heten en er komen huurwoningen, vrijstaande woningen, appartementen, rijtjeshuizen en meer. Na de zomervakantie gaan de eerste woningen van de nieuwe wijk in de verkoop. Meer hierover lees je in dit artikel:

 • Er verrijst een nieuwe woonwijk met 140 huizen vlakbij Delft

  Goed nieuws als je net als heel veel andere Delftenaren op zoek bent naar een nieuw onderkomen: in Den Hoorn...

  de kreek

 

Meer in deze categorie

Nieuws

Ga naar “Nieuwsoverzicht: nieuw Delfts kunstwerkje en onze gemeente ontvangt € 10 miljoen”

Nieuwsoverzicht: nieuw Delfts kunstwerkje en onze gemeente ontvangt € 10 miljoen

Ga naar “Hatsjie! De komende dagen zijn er ontzettend veel pollen in Delft”

Hatsjie! De komende dagen zijn er ontzettend veel pollen in Delft

Ga naar “Ohnee! Deze zaak in Delft is in korte tijd weer gesloten”

Ohnee! Deze zaak in Delft is in korte tijd weer gesloten

In onze gids

Ga naar “Garlic & Sambal”

Garlic & Sambal

 • Binnenwatersloot 27
 • Restaurants en horeca
 • 10:00 - 02:00

Nu geopend

Ga naar “Bistro Mes Amis”

Bistro Mes Amis

 • Hippolytusbuurt 10
 • Restaurants en horeca
 • 12:00 - 18:00

Nu geopend

Ga naar “Small Batch”

Small Batch

 • Voldersgracht 18
 • Slijterijen
 • 11:00 - 19:00

Nu geopend

Aanbiedingen

Ga naar “Gratis Pastel de nata bij BELIEVE Food & Wines by Les Copains”

Gratis Pastel de nata bij BELIEVE Food & Wines by Les Copains

 • Believe food and wines by Les Copains
 • Geldig t/m 31 juli 2021

Topper

Ga naar “Flügel van € 26,99 voor € 19,99”

Flügel van € 26,99 voor € 19,99

 • Makro
 • Geldig t/m 22 juni 2021
Ga naar “10% extra korting op alle proefpakketten”

10% extra korting op alle proefpakketten

 • Aware Pet Products
 • Geldig t/m 6 juli 2021

Topper

Ga naar “Alle Heteluchtfriteuses 20% korting”

Alle Heteluchtfriteuses 20% korting

 • Blokker
 • Geldig t/m 20 juni 2021
Ga naar “Showroom Sale Pullman Boxsprings”

Showroom Sale Pullman Boxsprings

 • Dutch Dream Delft
 • Geldig t/m 31 juli 2021

Topper

Vacatures

Ga naar “Vrijwilligers gezocht bij Royal Delft”

Vrijwilligers gezocht bij Royal Delft

 • Royal Delft
 • Vrijwillig

Topper

Ga naar “Audicien”

Audicien

 • Van der Leeuw Optiek
 • Parttime

Topper

Ga naar “Optometrist”

Optometrist

 • Van der Leeuw Optiek
 • Parttime

Topper

Ga naar “Verkoopmedewerk(st)er zaterdag”

Verkoopmedewerk(st)er zaterdag

 • Slagerij Leo van Vliet Delft
 • Parttime
slagerij leo van vliet

Topper

Ga naar “Ervaren opticien (+/- 24 uur)”

Ervaren opticien (+/- 24 uur)

 • Van der Leeuw Optiek
 • Fulltime

Topper

Agenda

Ga naar “Outletmarkt Delft voor de Helft”

Outletmarkt Delft voor de Helft

 • 25 september 2021
Ga naar “Delft Chamber Music Festival 2021”

Delft Chamber Music Festival 2021

 • 22 juli 2021
Delft Chamber Music Festival
Ga naar “Kamermuziekconcert Oude Kerk Delft”

Kamermuziekconcert Oude Kerk Delft

 • 5 augustus 2021
Ga naar “Klimaatbingo Delft”

Klimaatbingo Delft

 • 015 Duurzaam
 • 18 mei 2021
Ga naar “Expositie bij Kadmium: Verstilling”

Expositie bij Kadmium: Verstilling

 • 11 maart 2021