Bijzonder: in dit pand aan de Oude Delft zat ooit een katholiek kindertehuis
Aan de Oude Delft op nummer 174 zat ooit kindertehuis Maria van Jesse. Een van onze lezers heeft er twee…
In en tussen de bomen langs de Buitenwatersloot hangt al jaren kerstverlichting. De verlichting is kapot, maar de bomen zitten nog steeds vol met zwarte en oranje draden met lampjes eraan. Indebuurt-lezer Sybolt vindt deze vergeten verlichting geen fraai gezicht. Hij vraagt zich af wie ervoor verantwoordelijk is en waarom de lampjes niet worden weggehaald.
Als je met google-streetview terugkijkt in de tijd, zie je de kerstverlichting in juli 2014 al in de bomen hangen. De lampjes zijn ooit opgehangen door de ondernemersvereniging van de Buitenwatersloot en Hugo de Grootstraat. Volgens Sybolt zijn ze inmiddels zeven jaar vergeten. Dit heeft hij ook aan de Gemeente Delft laten weten, maar die kunnen de lampjes volgens hem niet zomaar weghalen. Wij vragen aan de gemeente hoe het zit.
Een persvoorlichter van de gemeente bevestigt ons dat de verlichting inderdaad eigendom is van de ondernemersvereniging. Op dit moment is de gemeente in gesprek met deze vereniging om ze te vragen om de lampjes weg te halen. Mochten ze dat niet willen, dan kan de gemeente overgaan tot een officiële aanschrijving. Dat betekent dat de gemeente zelf een bedrijf inhuurt om de lampjes te verwijderen en de rekening daarvoor naar de ondernemersvereniging stuurt. Op dit moment verwacht de gemeente niet dat dit nodig is.
Om kerstverlichting op te hangen tussen de bomen of over de gracht is geen vergunning nodig. Wel moet een ondernemersvereniging hiervoor een plan indienen. De gemeente Delft werkt samen met een aantal bedrijven die gespecialiseerd zijn in het ophangen en verwijderen van verlichting en andere kerstversiering. Als de gemeente een plan goedkeurt, brengen ze je in contact met een van deze bedrijven. Dit bedrijf zorgt er dan voor dat de verlichting veilig en volgens de regels wordt opgehangen.
Aan de Buitenwatersloot is een van de bomen waar de verlichting inhangt inmiddels dood. Toch vormen de lampjes volgens de persvoorlichter van de gemeente zeker geen gevaar voor de veiligheid. Mochten ze het onmogelijk maken om de bomen te snoeien, dan kan de gemeente ze ook laten weghalen. Daarvoor gebruiken ze dan ook een officiële aanschrijving.
Wij zochten al van alles uit, maar we zijn altijd op zoek naar nieuwe mysteries! Is jouw iets opgevallen of is er iets over Delft dat je altijd al hebt willen weten? Stuur ons je vragen via dit formulier of door te mailen naar [email protected]. Wie weet staat jouw mysterie straks op indebuurt Delft.
Aangeboden door Delft Marketing
In onze gids
Populaire rubrieken