Goed om te weten: dit zijn de open dagen van de middelbare scholen in Delft
De overstap van de basisschool naar de middelbare school is een belangrijk en spannend moment, zo een keuze is niet…
Robert Nederlof (30) zit sinds augustus in Canada. Hij studeert in Toronto en blijft hier minimaal vier jaar wonen. In Delft heeft hij zijn familie, vrienden en vriendinnetje achtergelaten. Natuurlijk mist hij ze, maar er is ook genoeg afleiding in de grote stad.
Robert doet de opleiding Bachelor of Fine Arts, dit is een acteeropleiding. “In totaal hebben vijfduizend mensen zich ingeschreven. Ik ben één van de vierentwintig die is toegelaten”, vertelt hij trots.
Wij spraken Robert in juli, net voor zijn vertrek. Na het interview vloog de tijd voorbij. “Ik ben naar Schiphol gebracht door familie en vrienden. We vonden het ontzettend belangrijk om even koffie samen te doen.” Toen kon het aftellen beginnen. “Iedereen om me heen was verdrietig, logisch. Maar ik ben dan zo’n persoon die elk halfuur het er even inwrijft dat onze tijd bijna om is”, lacht hij. De reis duurde in totaal zo’n acht uur. “Ik heb mezelf getrakteerd op business class. Dat was zo gaaf!”
In zijn eerste week had Robert van alles te regelen.. “Ik moest een kamer vinden, mezelf inschrijven, een zorgverzekering aanvragen en een simkaart halen.” Daarna had hij nog een paar weken om Toronto te leren kennen voordat zijn school begon. “De grootste cultuurshock voor mij is hoe beleefd iedereen is. Als ik bijvoorbeeld tegen iemand aan zou lopen hier, zegt diegene sorry. Terwijl ik dan tegen hem aanloop.” Volgens Robert is het beeld van overvriendelijke en voorzichtige Canadezen helemaal waar. “Iedereen vindt het ook zo bijzonder dat ik uit Europa kom.”
Lees verder na de foto’s>>>
Robert maakt langzamerhand ook vrienden. “Ik ging een keer alleen naar de bioscoop en naast mij zat een toffe gast. We raakte aan de praat en na de film vroeg hij of ik de week erop mee wilde naar een hockeywedstrijd.” Ook heeft hij een stukje Nederland weten te vinden in Canada. “Er is een Nederlandse kroeg hier. Met bitterballen, kroketten en kaassoufflés. Ik heb de zaak via Google gevonden en ben toen eens gaan kijken.” Daar ontmoette Robert de eigenaar, die Nederlandse ouders heeft. “Na een kort gesprek bood hij me een baan aan, dus ik sta er nu achter de bar en organiseer ik pubquizzen over Nederland.”
Robert heeft in zijn kerstvakantie, die vier weken duurde, zijn ouders en vriendin op bezoek gehad. “Tuurlijk, een relatie op afstand is niet makkelijk. Maar we gaan er allebei voor, we zijn nog steeds gek op elkaar.” Eind april komt Robert terug naar Delft, zijn zomervakantie duurt namelijk vier maanden. “Ik kan niet wachten om weer door de binnenstad te lopen. Dat mis ik het meest.” En waar hij als eerst langs gaat? “Naar ’t Postkantoor. Hier ga ik deze zomer ook lekker werken in de bediening.”
In onze gids
Populaire rubrieken