Lekker vers en lokaal! Boerderijwinkels in of bij Breda
Wil je verse en lokale producten in huis halen? Je vindt rondom Breda verschillende boerderijwinkels waar je naartoe kunt. Tip:…
De allerlaatste stem is geteld en daarmee is de uitslag van de Provinciale Statenverkiezingen in Brabant bekend! Bij BBB zijn de meeste bolletjes rood gekleurd.
In totaal wist BBB 18,2 procent van de stemmen binnen te halen. Op de tweede plek is VVD met 14,1procent van de stemmen geëindigd en op de derde plek staat GroenLinks met 7,7 procent van de stemmen.
De winnende partijen overleggen de komende tijd wie er uiteindelijk in de coalitie komt, en dus het beleid van Brabant bepalen.
De gekozen leden van de Provinciale Staten zetten zich de komende tijd niet alleen in voor Brabanders, maar hebben ook een andere belangrijke taak: ze kiezen de leden van de Eerste Kamer. Dat doen ze samen andere kiescolleges.
Het aantal leden dat namens Brabant in de Eerste Kamer komt, is afhankelijk van de grootte van de provincie.
De uitslag van de Waterschapsverkiezingen is nog niet bekend. Meer daarover lees je bij AD.nl.
In Breda gingen ruim tweehonderd vrijwilligers aan de slag om alle uitslagen na te kijken. “We besloten om alle stemmen uit Breda naar café de Scharen te brengen en ze daar te checken”, zegt Eric Goossens. Hij is projectleider verkiezingen bij de gemeente Breda. “We kozen ervoor om te werken met een centrale opvang, omdat we dit jaar een dubbele verkiezing hebben.”
Eric vervolgt: “Daarnaast hebben we ervoor gekozen (deze keuze moest vorig jaar al worden gemaakt) om alle stemlokalen coronaproof in te richten (wat vraagt om meer ruimte rond de stemhokjes en dergelijke). Deze twee zaken zorgden ervoor dat een grote ruimte zoals De Scharen een fijne plek is om alle tellingen op één locatie te doen.”
De stembureau’s sloten gisteren de deuren, maar de stemmen moesten nog wel naar de Scharen gebracht worden. Hoe voorkom je dat er bijvoorbeeld iemand inbreekt en fraudeert met de stemmen? “Nadat de stembureau’s dichtgingen, bleven vrijwilligers de boel in de gaten houden totdat de stemmen werden opgehaald. In sporthal de Scharen stonden beveiligers om alles in de gaten te houden”, vertelt Eric.
Benieuwd naar hoe het daar aan toe ging? Dat zie je in de video.
In onze gids
Populaire rubrieken