Flits! Zoveel Bredase flitsboetes werden er vorig jaar uitgedeeld
De flitspaal aan de Westerparklaan is berucht in Breda. Ook al weten Bredanaars dat de paal er staat, toch heeft…
Breda is een sportschool rijker, want op 11 maart opende CLUB DARQ de deuren. De Bredase eigenaar Julia (27) Smit wil met haar gym sporten toegankelijk te maken voor iedereen. “Fitness moet voor iedereen leuk en toegankelijk zijn. Ik heb zelf ervaren, en gehoord van anderen om mij heen, dat het niet vanzelfsprekend is en dat is wel een probleem”, zegt Julia.
De eigenaar van de gym wil met haar concept onzekerheden, zoals een onjuiste houding, bij haar bezoekers weghalen. “Vaak weten ze niet goed wat ze moeten doen of zijn ze erg zelfbewust en voelen zich door anderen aangekeken. Ook merk ik dat instructeurs vaak weinig persoonlijke aandacht hebben en in hun sportklasjes vrijwel nooit iemand corrigeren bij een verkeerde houding”, zegt Julia.
Om te voorkomen dat de bezoekers zich onzeker voelen, sporten ze bij Julia in een dark room. Hierdoor krijgen ze het idee dat andere bezoekers minder op hen letten en voelen zich daarom meer op hun gemak. “De studio’s zijn een klein beetje verlicht en de inrichting van de club is huiselijk en knus, zodat mensen zich echt thuis voelen”, vertelt Julia.
De eigenaar van CLUB DARQ noemt een voorbeeld. “Er kwam een jonge vrouw voor de eerste keer bij mij binnen. Ze vertelden dat ze onzeker was en dat ze zich in andere sportscholen zich niet goed geholpen voelde. Ik stelde haar gerust en gaf haar de begeleiding en hulp die ze nodig had. De oefeningen die ze doet gaan een stuk beter en ze zegt dat ze ook beter in haar vel zit.”
Een van de bezoekers van de nieuwe gym is de Spaanse Cristina. Ze vond het moeilijk een goede sportschool te vinden in Breda, maar bij Julia voelde ze zich gelijk op haar gemak. “Ik waardeer Julia heel erg. Ik kwam binnen en we hadden gelijk een goed gesprek. Dat zorgde voor een comfortabel en vertrouwd gevoel. Bovendien geeft ze groepslessen in het Engels, waardoor de gym ook voor expats fijn is. Ik begrijp Nederlands wel een beetje, maar Engels gaat makkelijker”, zegt Cristina
Het valt Julia op, mede door haar eigen ervaringen, dat niet alle sportscholen goede begeleiding bieden. “Mijn gym is klein en de groepslessen ook. Hierdoor is er ruimte voor persoonlijke aandacht en begeleiding. Er is altijd ruimte om samen met mij even te zitten en het één en ander door te spreken. Zowel op persoonlijk vlak als op sportief vlak”, zegt ze.
Dat valt ook Fleur Houben op. Fleur is net als Cristina een sporter en voelt zich helemaal thuis. “Ik kwam terug van een lange reis en zocht naar een geschikte sportschool. Het concept van Julia sprak mij aan, al vond ik het spannend om in mijn eentje naar binnen te gaan. Julia zei ‘We zijn hier allemaal voor onszelf’ en dat nam een soort druk weg. Je hebt toch het idee dat anderen minder op je letten waardoor je je een stuk ontspannender voelt”, zegt Fleur.
CLUB DARQ zit aan de Wilhelminastraat 1.
In onze gids
Populaire rubrieken