Nachtje doorhalen met carnaval? Arriva zet extra bussen in
Wil je in Breda carnaval vieren maar kom je niet uit de stad zelf? Geen probleem, want Arriva zet extra…
“Fijnfisjenie in Kielegat, we gaan weer aan de gang”, zingt Lamme Frans in zijn feestnummer. De zanger maakte een carnavalslied en noemt daarin verschillende Nederlandse steden. Zo ook Breda, oftewel Kielegat
Het alter ego van de in Gelderland geboren Rob Janssen is Lamme Frans. Je kan de gangmaker kennen van de carnavalscover ‘Alles in één’ en het feestnummer ‘Wakker met een biertje’. Naast zijn carnavalspersonage is Rob dj bij 3FM.
Lamme Frans heeft zijn carnavalslied van vorig jaar iets aangepast, zodat ook onze stad in het nummer voorkomt. Het lied draagt de titel: Fijnfisjenie. Geen idee wat dat betekent? In sommige Brabantse steden is dit dialect voor ‘Fijn feestje, niet?’ Deze zin wordt vaak uitgesproken tijdens carnaval en wordt ieder jaar door Omroep Brabant gebruikt als carnavalsslogan.
Lamme Frans verwerkte deze uitspraak in een nummer en maakte een versie voor veel Nederlandse steden. Benieuwd hoe dat voor Breda klinkt? Luister ‘Fijnfisjenie in Kielegat.
In onze gids
Populaire rubrieken