Bart en Chantal emigreerden naar Bonaire: ‘Dit is het ultieme eilandleven’

Foto: Bart en Chantal

Wat begon als een passie, leidde tot een verhuizing naar Bonaire. Bart (40) en Chantal de Wijs (36) uit Breda houden van reizen. Ze kennen elkaar nu tien jaar en hebben vanaf het begin al veel reizen gemaakt. Er staan al meer dan zestig landen op de teller! Nepal, Japan, Bolivia, Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland: nergens voelden ze zich zo thuis als op Bonaire.

”We bezochten al eerder de ABC-eilanden. Bonaire is het rustigste eiland, er zijn weinig prikkels”, vertelt Chantal. ”Je kunt veel meer doen dan alleen aan zee zitten. In het noorden zijn er bijvoorbeeld mooie hikes”, vult Bart aan. ”Maar we hebben nog lang niet alles van Bonaire gezien.”

Parttime

Op Bonaire werken Bart en Chantal parttime. Bart werkte in Nederland als business consultant bij een softwarebedrijf en Chantal zat in het onderwijs. Bart: ”Ik was er veel tijd aan kwijt. Ik merkte dat ik niet meer bewust was van de dingen die er echt toe doen.”

Doordat de avonturiers online werken, zijn ze niet locatiegebonden. In de ochtend werken ze, in de middag liggen ze in de hangmat. ”We hebben een heerlijke ‘natuurtuin’ maar we gaan ook graag windsurfen, varen, beachtennissen of authentieke verlaten strandjes bezoeken. Ook genieten we iedere dag van de onderwaterwereld”, vertelt Chantal. ”Ons avontuur delen we op onze eigen website.”

Lees verder onder de foto

Foto: Bart en Chantal

Emigreren in coronatijd

Bart en Chantal verkochten in 2020 hun huis in Breda en vertrokken naar het tropische eiland. Emigreren in coronatijd was nog wel een dingetje. ”Ons plan om te gaan lag al klaar, corona maakte dat wat lastiger: we hadden verschillende documenten nodig en het luchtruim was dicht. Ondertussen hadden we ons huis en onze spullen al verkocht.” Chantal vertelt dat mensen die geen reisdroom hebben, je kunnen beïnvloeden. ”Je hoort ze dan vaak zeggen: ‘Jullie hebben een goed huis midden in het centrum Breda, mooie spullen, een goede baan en al prachtige reizen gemaakt’. Daarvan kan je gaan doemdenken. Maar als je bang bent, groeit je angst: durven is moed.”

Lees verder onder de foto

Foto: Bart en Chantal

Thuisfront

Ondanks het mooie leven dat Chantal leidt, mist ze haar familie en vrienden erg. Een goede vriendin van haar komt binnenkort voor de vierde keer op bezoek. “We hebben dan even quality time en dat is zo waardevol. Maar wanneer mijn dierbaren er niet zijn, versterkt de afstand juist de band. Gelukkig kunnen we ook videobellen en appen.” Wat Chantal van Breda mist? ”Koffiebar Sowieso was echt mijn plekje. Ook een wijntje drinken bij Bleue Bar Bistro of naar het Mastbos te gaan met de honden, mis ik erg.”

Eilandleven

”Dit is het ultieme eilandleven! Het is hier rustig en we hebben minder zorgen. We leven veel in de natuur en we hebben een schitterende tuin met bomen en tropische vogels”, zegt Chantal. Bart: ”In de hangmat liggen met de geluiden van de vogels is een soort meditatie. We merken dat we hier weinig nodig hebben om gelukkig te zijn. Er is voor ons niets mooier dan samen van de zon te genieten en te leven volgens onze kernwaarden: vrijheid, avontuur, liefde, kwaliteit en vitaliteit.”

Check hier het Instagramaccount van Chantal!

Lees ook:

Meer in deze categorie

Bredanaars

Ga naar “Favoriete plekken van Sophie: ‘Hier heb je het mooiste uitzicht in Breda’”

Favoriete plekken van Sophie: ‘Hier heb je het mooiste uitzicht in Breda’

Ga naar “Oproep: Wij zijn op zoek naar Bredanaars die meedoen aan de ramadan”

Oproep: Wij zijn op zoek naar Bredanaars die meedoen aan de ramadan

Ga naar “Bredase Angela maakt indruk op Humberto Tan: ‘Geweldig om hier te staan’”

Bredase Angela maakt indruk op Humberto Tan: ‘Geweldig om hier te staan’

In onze gids

Aanbiedingen

Ga naar “Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00”

Pvc Click Flex Strook Pella Eiken € 34,00

  • Kwantum
  • Geldig t/m 30 juni 2023
Ga naar “Luxe Geuren Uitverkoop van € 25 voor € 20”

Luxe Geuren Uitverkoop van € 25 voor € 20

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Kruidvat dames gezichtsreiniging van € 2,19 voor € 1”

Kruidvat dames gezichtsreiniging van € 2,19 voor € 1

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “Kruidvat Boob tape van € 5,99 voor € 5”

Kruidvat Boob tape van € 5,99 voor € 5

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023
Ga naar “L’oréal Paris Revitalift Clinical van € 39,99 voor € 19,99”

L’oréal Paris Revitalift Clinical van € 39,99 voor € 19,99

  • Kruidvat
  • Geldig t/m 26 maart 2023

Vacatures

Ga naar “Groepsleider”

Groepsleider

  • Dienst Justitiële Inrichtingen
  • Fulltime/Parttime
Ga naar “Medewerker Werkstraffen”

Medewerker Werkstraffen

  • Reclassering Nederland
  • Fulltime/Parttime
Ga naar “Sr. Associate EMEA Global Distribution Operations: Business process owner”

Sr. Associate EMEA Global Distribution Operations: Business process owner

  • Talentmark
  • Fulltime/Parttime
Ga naar “Supply Chain Manager in Breda Fulltime”

Supply Chain Manager in Breda Fulltime

  • Talentmark
  • Fulltime/Parttime
Ga naar “Field Sales Support Medewerker”

Field Sales Support Medewerker

  • Page Personnel
  • Fulltime/Parttime

Agenda

Ga naar “Bommels Stille Disco Show”

Bommels Stille Disco Show

  • Van 9 apr t/m 10 apr
Ga naar “Record Store Day”

Record Store Day

  • 22 april 2023
Ga naar “De Bommel Quiz”

De Bommel Quiz

  • 5 april 2023