Fons houdt een digitaal planten- en tuindagboek bij: ‘Mijn telefoon staat vol met plantenfoto’s’
Heb je een passie, dan wil je dat vaak graag delen met anderen. En hoe kan dat vandaag de dag...
Je hebt groene vingers of je hebt ze… niet. Gelukkig is daar Fons de Schepper! De Bergenaar is gek van planten, bloemen en de natuur. Via zijn digitale kamerplanten- en tuindagboek Tuintorials doe je enorm veel inspiratie op. En goed nieuws: Fons deelt vanaf nu ook tips en tricks op indebuurt voor een groen(er) leven. We trappen af met een recept voor een bloembollenlasagne!
Dit artikel is geen recept voor een bijzondere lasagne. Het is namelijk de benaming voor een methode om bloembollen in een pot te planten. Door deze methode toe te passen heb je meerdere maanden aan een stuk plezier van bloeiende bloembollen. De maand november is ideaal voor het planten van voorjaarsbollen. Als je nu de bollen plant, word je van het voorjaar beloond met bloemen in de tuin of het balkon.
Voor het maken van de bloembollenlasagne is het belangrijk dat je een pot gebruikt waar onderin een gat zit voor de waterafvoer. Als het water niet uit de pot kan, heb je kans dat de bloembollen gaan rotten. Fons heeft een bloempot gebruikt met een diameter van 32 cm. Op het gat in de bodem heeft hij een potscherf gelegd en een klein laagje kleikorrels. Daarna vul je de pot met een laagje potgrond. Vervolgens plant je de eerste bloembolsoort. Het is belangrijk dat je onderin de pot de bollen plant die als laatste gaan bloeien. Hiervoor gebruikt hij tulpen. Deze hebben een bloeitijd van april/mei. De tulpenbollen bedek je vervolgens met een laag potgrond.
In de volgende laag van de lasagne heeft hij narcissen geplant die in maart/april gaan bloeien. Bij het planten van bollen is het belangrijk dat je de bol met het puntje omhoog in de aarde zet. Het puntje is namelijk het groeipunt waar het blad en de bloemen ontstaan. De narcissenbollen bedek je vervolgens ook met een laag potgrond.
Als derde en bovenste laag heeft Fons gekozen voor krokussen die als eerste gaan bloeien in februari/maart. Om te zorgen dat de pot er nu en heel de winter gezellig uitziet, plant hij samen met de krokusbollen ook nog wat winterviooltjes. Deze zullen vanaf nu tot ver in het voorjaar non-stop bloeien. Hij heeft gekozen voor tulpen, narcissen en krokussen, maar je kan natuurlijk ook andere soorten bloembollen gebruiken. Houd hierbij wel altijd de regels aan dat je bloemenbollen soorten kiest die elkaar opvolgen in bloeitijd en dat je onderin met de soort begint die als laatste gaat bloeien.
Mocht je zelf een bloembollenlasagne gaan maken, dan ziet Fons graag een foto van het resultaat. Deel een foto van jouw bloembollenlasagne op de Facebook van indebuurt of plaats een foto op Instagram met de hashtag #tuintorials. Meer tuin- en kamerplantinspiratie? Neem dan eens een kijkje op zijn pagina Tuintorials.
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Bergen op Zoom en blijf op de hoogte van alles over en rondom Bergen op Zoom.
In onze gids
Populaire rubrieken