Aardbeien, asperges, ansjovis en nog veel meer lekkers. Begin juni is het weer zo ver: ProefMei in Bergen op Zoom. Van businessavond tot fietstocht en van culinair plein tot wandelroutes, er staat dit jaar weer een hoop op het programma.
ProefMei is een culinair festival dat ieder jaar gehouden wordt in Bergen op Zoom. Dit jaar vindt het evenement plaats van donderdag 16 tot en met zondag 19 juni. Traditiegetrouw trapt ProefMei op de donderdagavond af met een businessavond, op vrijdag begint het festival voor het grote publiek.
Van sommige evenementen is de tijd, toegangsprijs en locatie momenteel nog niet bekend. Wanneer we hier meer informatie over hebben, vullen we dit artikel uiteraard aan.
Vrijdag 17 juni
Het Markiezenhof is ook dit jaar het stralende middelpunt van ProefMei. Vanaf 17.00 uur ben je van harte welkom op de culinaire pleinen op de binnenplaatsen en in de Hofzaal. Ga jij voor de drie AAA, of mag de vierde A (Thoolse Aardappelen) ook niet ontbreken op jouw bord? Onder het eten wordt er voor gezellige muziek gezorgd, dus als de kaakspieren zijn opgewarmd kunnen ook de heupen losgegooid worden. Dan kun je daarna meteen door naar de Reuzenborrel op de Grote Binnenplaats, want ook de Reuzenstoet gaat dit weekend van start – en daar moet natuurlijk op geproost worden.
17:00 – 22:00 uur: culinaire pleinen Markiezenhof (binnenplaatsen en Hofzaal)
17:00 – 22:00 uur: reuzenborrel Grote Binnenplaats
17:00 – 01:00 uur: muziek op de binnenplaatsen
Hier moet je een kaartje voor kopen:
18:30 – 23:00 uur: ProefMei pop-up tour, een culinaire ontdekkingstocht langs verschillende locaties in de regio.
Foto: Micky Lint
Advertentie wordt geladen…
Zaterdag 18 juni
Even bewegen na (of voor) je culinaire uitstapje tijdens ProefMei? Dan zit je op de zaterdag goed bij de fiets- en wandelroute. Hierbij staan proeven en beleving van de regio centraal, het beste van twee werelden dus! Vanaf 14.00 uur kun je in en rond het Markiezenhof terecht voor allerlei culinaire verwennerij met muziek. Ook kinderen kunnen er hun hart ophalen, in de Hofzaal kunnen ze zich laten schminken. Dan kun je meteen de Bergse mini reuzenstoet meepakken, die vertrekt rond ditzelfde tijdstip vanuit het stadspaleis.
14:00 – 22:00 uur: culinaire pleinen Markiezenhof (binnenplaatsen en Hofzaal)
14:00 – 19:00 uur: schminken in de Hofzaal
16:00 – 01:00 uur: muziek op de binnenplaatsen
Vanaf 14.00 uur: mini reuzenstoet door de binnenstad, vertrek vanaf Grote Binnenplaats
Hier moet je een kaartje voor kopen:
11:00 – 17:00 uur: fietstocht met proeverijpunten over de Brabantse Wal
Wandeltocht om de streek te ontdekken én te proeven
Foto: Micky Lint
Advertentie wordt geladen…
Zondag 19 juni
De zondag van ProefMei begint met een bewuste, sportieve start van de dag. In de Franse Tuin van het Markiezenhof kun je namelijk meedoen aan een sportieve work-out. Doe je het liever iets rustiger aan? Dat is geen probleem, op de zondag staat ook een wandeltocht gepland. Vanaf 13.00 uur ben je van harte welkom op de binnenplaatsen van het stadspaleis voor allerlei overheerlijke streekgerechten. Muzikale optredens en het schminken voor de kinderen staan vandaag ook op het programma. Wie neem jij mee voor een culinaire zondag uit?
13:00 – 20:00 uur: culinaire pleinen Markiezenhof (binnenplaatsen en Hofzaal)
14:00 – 19:00 uur: schminken in de Hofzaal
15:00 – 20:00 uur: muziek op de binnenplaatsen
14:00 – 15:30 uur: internationale reuzenstoet door de binnenstad
Hier moet je een kaartje voor kopen:
ProefMei Uitstrekende MOEFS!: een sportieve workout in de Franse Tuin
Foto: John de Jong/ProefMei
Advertentie wordt geladen…
Zin in! Naar deze evenementen in Bergen op Zoom kijken we dit voorjaar uit
De zon laat zich steeds meer zien, de bomen staan vol in de knop en de terrassen lopen steeds vaker…