Dit doet die rood-witte vlag op het Vesta-gebouw aan de Jansbuitensingel
Hij hangt er alweer een tijdje te wapperen in de wind: de enorme rood-witte vlag op het Vesta-gebouw aan de…
Het is nog lang geen Koningsdag en ook het Nederlands elftal voetbalt niet. Toch staat Arnhem van 25 november tot en met 10 december 2021 in het teken van oranje. Gebouwen kleuren oranje en Arnhemse bakkers verkopen oranje tompoezen. Waarom dat zo is lees je hieronder.
Verlichting projecteert de kleur op verschillende gebouwen, bruggen en fonteinen in Arnhem. Onder andere het gemeente- en provinciehuis en de John Frostbrug kleuren gedurende zestien dagen oranje.
De projectie van de kleur oranje is onderdeel van een internationale campagne van Stichting Orange The World. De stichting strijdt in Nederland samen met Soroptimisten, UN Women en Zonta tegen huiselijk geweld tegen vrouwen en meisjes. In Arnhem is het startsein van Orange The World op 25 november om 19.00 uur in Rozet. Met één druk op de knop hult de stad zich op dit tijdstip in oranje. Ook vorig jaar deed de Rijnstad mee aan de campagne.
In de gemeente Arnhem organiseert Orange The World diverse bijeenkomsten om bewustwording van huiselijk geweld tegen vrouwen te vergroten. Iedereen die geïnteresseerd is mag daar bij zijn. Er zijn onder meer webinars, een kunstexpositie en Focus laat een film zien waarna ook burgemeester Marcouch iets zal vertellen over huiselijk geweld.
Door aandacht te vragen hoopt Orange The World op medestanders, donaties en handtekeningen om het probleem tegen te kunnen gaan. ”Zeker in tijden van corona, wanneer vrouwen vaker thuis zijn, is dit van groot belang”, aldus Sebahat Yurdusen van Soroptimisten Arnhem.
Het hele programma van de campagne bekijk je op de site van Orange The World.
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken