5 x leuke Arnhemse kado’s die je koopt bij essentiële winkels of via Click&Collect
Nu de winkels dicht zijn vanwege de strenge lockdown zit je misschien met de handen in het haar. Last-minute kerstcadeautjes…
Van Stan & Co, Burgers Zoo en brasserie Zypendaal in Arnhem tot de Bijenkorf, Starbucks en Hilton Hotels: allemaal weten ze Gerrit Heijting te vinden voor kerstdecoratie. Met zijn bedrijf Heijting Holland BV helpt hij ieder jaar weer vele bedrijven in de kerstsferen te komen.
Naast het verkopen van kerstdecoratie komt het bedrijf op verzoek ook alles inrichten en decoreren.
Wat saai! Dacht Gerrit toen hij 23 jaar geleden door de versierde winkelstraten liep. “Ik zag alleen maar rood, goud en zilveren kerstballen. Waarom niet ook andere kleuren? De kerstmarkt kan wel wat innovatie gebruiken. Ik bracht een nieuwe collectie kerstballen op de markt met veel meer kleuren. Daar begon het mee. Inmiddels hebben we 30 verschillende kleuren kerstballen. Met de jaren is daar van alles bijgekomen: kunstkerstbomen, kransen, guirlandes en verlichting.”
“Op de samenwerking met de Bijenkorf en Starbucks ben ik natuurlijk trots. Ik heb ooit gewoon een keer naar Starbucks gebeld. Dat kostte ongeveer 84 telefoontjes totdat ik de juiste persoon aan de lijn had, maar een week later zat ik in London op het hoofdkantoor om mijn kerstcollectie aan hen te laten zien! Het is als ondernemer belangrijk om door te zetten en niet op te geven als je iets wilt bereiken.”
Naast grote klanten zoals Starbucks, weten ook veel lokale decorateurs en bloemisten Gerrit te vinden voor kerstdecoratie. “Ik ben trots op iedere klant, of hij nou 2 of 400 bomen koopt. We hebben ook veel kleine bloemisten als klant. Zij zijn heel creatief. Ik ben altijd onder de indruk als ik zie wat zij met onze spullen maken. Vaak vind ik dat nog meer bijzonder dan hele grote klanten, want die bloemisten maken gewoon kleine kunstwerkjes!”
Naast nieuwe kleuren kerstballen bracht Gerrit ook innovatie in de kerstversieringmarkt op het gebied van veiligheid. “In 2001 was in Volendam die verschrikkelijke nieuwjaarsramp, doordat kerstdecoratie van een collega leverancier in brand was gevlogen. Toen dacht ik: dat spul fikt als de hel. Hoe kunnen we dat veranderen? Ik ging samen met TNO Efectis, dat gespecialiseerd is in het testen van brandveiligheid, op zoek naar materialen die voldoen aan brandveiligheidsnormen. Die hebben wij gevonden en hierdoor kan ik met 100% garantie zeggen dat de spullen die wij verkopen niet branden en zelfs brandvertragend zijn.”
“Er zijn door de coronacrisis al twee jaar geen kerstconcerten en kerstmarkten en dat is een enorm grote markt voor ons. Maar ik zeg altijd: ‘Problemen bestaan niet, het zijn uitdagingen!’ Dat is mijn levensmotto. We steken met z’n allen de koppen bij elkaar en dan zeg ik: ‘Jongens waar zitten de uitdagingen en hoe gaan we die oplossen?’ Wij hebben daarom afgelopen jaar heel veel extra acquisitie gedaan. Hierdoor haalden we veel nieuwe klanten binnen in België, Frankrijk en Duitsland. Zo hebben wij onze omzet kunnen compenseren.”
Gerrit is natuurlijk als geen ander op de hoogte van de laatste kerstversiering trends. “Vroeger wilde mensen alleen maar kerstballen, maar tegenwoordig kan van alles in de boom. Kunstbloemen, hertjes, vogeltjes, huisjes of allerlei bijzondere vormpjes zoals champagneflesjes of lippenstift. Ik vind dat een heel leuke trend, de versiering wordt creatiever en persoonlijker.”
Nu ben je natuurlijk nieuwsgierig naar hoe het huis bij Gerrit thuis versierd is. “Mijn eigen huis is versierd met één kerstboom, ieder jaar met andere kleuren kerstballen. Buiten hebben we wat verlichting, maar niet overdreven. Voor mij is kerst thuis iets anders dan op de zaak. Op het werk is het een product en thuis gaat het om een gezellige sfeer en samenzijn met familie.”
Over welke plek Gerrit in Arnhem nog eens zou willen decoreren hoeft hij niet lang na te denken: “Het gemeentehuis zou ik heel graag een keer willen doen. Dat zou ik wel een keer heel mooi willen maken, want ik vind het altijd een beetje verdrietig eruitzien.” En buiten Arnhem? “Het huis van koning Willem-Alexander en koningin Máxima!”
In onze gids
Populaire rubrieken