Jan en Marieke verkopen ‘speelgoed met voorrang’ bij 112Toys: ‘Er staan hier weleens mensen kwijlend voor de kast’
Ze werken allebei in de hulpverlening en wilden “iets voor onszelf doen” naast hun banen. Jan en Marieke startten een…
Apeldoorner Herman Wilbrink (30) schrijft jeugdboeken, waaronder boeken over de avonturen van de (fictieve) brandweervrijwilliger Sander. Zijn zesde boek in die serie is uit, Vlammenspel.
Herman was 14 toen hij zijn eerste verhaal schreef. Enkele jaren later bracht hij zijn eerste jeugdboek uit in een eerste serie boeken (Met de Cascade op avontuur) over een jongen die avonturen beleeft op een schip. Na vier delen vond hij het tijd voor iets nieuws, een serie over brandweermannen.
“Ik wilde bij het schrijven van Jacht op de Pyromaan uit de eerste serie weleens weten hoe de brandweer te werk gaat. Dus heb ik de alarmcentrale gebeld. Ze waren direct enthousiast”, vertelde Herman vijf jaar geleden aan indebuurt.
Voor elk nieuw boek in zijn brandweerserie gaat de Apeldoornse schrijver op pad met het korps aan van de brandweer aan de Vosselmanstraat, om zo realistisch mogelijke verhalen te kunnen maken over zijn personage brandweervrijwilliger Sander. In zijn boek Alarm! uit 2018 staat bijvoorbeeld de Oranjerie in brand.
Inmiddels zijn we zes boeken in de serie Brand meester! verder. In zijn nieuwste boek, Vlammenspel, zijn weer ervaringen van brandweermannen van de kazerne aan de Vosselmanstraat verwerkt. Behalve de brandweer hebben ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) en de veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland (VNOG) meegewerkt aan het boek. De EOD heeft Herman ‘bij wijze van hoge uitzondering’ van informatie voorzien over vuurwerkbommen en de VNOG heeft tips voor ‘brandveilig leven’ gegeven die zijn verwerkt in het verhaal en achterin het boek in een lijst staan.
Benieuwd naar het boek? Je kunt het voor 11,90 bestellen bij Uitgeverij Den Hertog.
In onze gids
Populaire rubrieken