Frits van Wijnbar & Tapperij Den Olifant: ‘Dit is de plek waar ik zelf het liefste heen zou gaan’
'Den Olifant' was jarenlang een jongerenkroeg. Sinds tweeënhalf jaar waait er echter een andere wind door Wijnbar & Tapperij Den...
Apeldoorn kent heel veel cafés en kroegen. Wist je dat sommige meer dan honderd jaar oud zijn? Wij gingen op zoek naar vijf oude kroegen in Apeldoorn die nog steeds bestaan.
Tapperij Den Olifant aan de Kapelstraat in het centrum is een van de oudste kroegen van Apeldoorn en werd in 1974 geopend door Hans van Rijswijk. Het café werd dan ook jarenlang gezien als een jongeren kroeg voor kakkers, maar mede door de nieuwe eigenaar lijkt daar verandering in zijn gekomen.
De tapperij met meer dan veertig jaar historie schenkt maar liefst 45 soorten bier en 17 verschillende wijnen. Bij Den Olifant kan je terecht voor een high beer, high wine en natuurlijk voor een gezellige borrel.
Café Het Oude Huis werd geopend in het jaar 1875 en is daardoor één van de oudste cafés van Apeldoorn. Op deze foto uit 1968 valt je misschien op dat er een stoep en een autoweg voor het café gelegen is, daar kwam in de loop van de jaren zeventig verandering in. Al 143 jaar is Café het Oude Huis een gezellige plek om een biertje of wijntje te nuttigen.
Herberg Het Oude Loo werd in 1880 gebouwd en diende meteen als kroeg en drankenhandel. Prins Hendrik (echtgenoot van koningin Wilhelmina) was vaak in de kroeg te vinden. Hij dronk hier vaak een biertje met zijn koetsier en als hij naar huis wilde werd hij in zijn koets gehesen en naar huis gebracht.
Herberg het Oude Loo heeft in al die jaren veel verschillende eigenaren gehad. Familie De Vries heeft het bedrijf meer dan vijftig jaar draaiende gehouden, maar verkocht het later aan een uitbater in Apeldoorn. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd de herberg door het Nederlandse leger gebruikt als gaarkeuken. Tijdens de bevrijding van Nederland in 1945 vloog er een granaatscherf dwars door de Herberg via de zijgevel naar buiten.
Het Oude Loo is een kroeg met duidelijk veel historie, dus zeker de moeite waard om eens langs te gaan.
De Oude Haven is gelegen aan het Apeldoorns Kanaal en bestaat al sinds 1875. Vroeger was de kroeg een populaire plek voor zeelieden en werklui die na een zware dag wel toe waren aan wat gezelligheid. Tot de dag van vandaag is het nog steeds een gezellig café met elke zondag live muziek.
De Flierefluiter is al velen jaren een plek voor vermakelijke live muziek. Ook schenkt ‘de Fluit’ zestig verschillende soorten bier en kan je de kroeg reserveren voor besloten bijeenkomsten.
Win gratis kaartjes voor een dagje pretpark
De lente is in volle gang en het is de perfecte tijd voor een dagje pretpark. Lees even verder!
Winnen! indebuurt geeft 6 cadeaubonnen voor een pretpark naar keuze weg
In onze gids
Populaire rubrieken
Aangeboden door Restaurant Mélanger
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken
Topper
Topper
Topper
Topper