Hotel et le Café de Paris: bijna 40 jaar vertrouwd in Apeldoorn
Hotel et le Café de Paris staat al 36 jaar op het Raadhuisplein en het is dan ook lastig een Apeldoorner...
Lief en leed deel je met je familie, maar een carrière? Dat gaat veel mensen een stap te ver. Toch zijn er volgens cijfers van het CBS nog heel wat echte familiebedrijven in Apeldoorn. Zo zijn deze Apeldoorners naast familie ook collega’s.
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek heb je een familiebedrijf als ‘een familie direct of indirect een meerderheid van zeggenschap heeft en formeel betrokken is bij het bestuur.’
Dat zijn er nogal wat! Het CBS zocht onlangs uit hoeveel familiebedrijven er waren in 2018. In heel Nederland waren er op dat moment zo’n 273.000 familiebedrijven. Samen zijn zij goed voor ongeveer vierhonderd miljard euro aan omzet.
Vooral in kleine gemeenten als Staphorst, Ameland en Tubbergen zijn veel families ook collega’s. Maar van de twintig grootste gemeenten tellen Apeldoorn en Enschede relatief de meeste vestigingen van familiebedrijven. In 2018 werd liefst 18,8 procent van de bedrijfsvestigingen in Apeldoorn gerund door een familiebedrijf.
Tekst gaat door op de volgende pagina
Natuurlijk is het onmogelijk om álle familiebedrijven in Apeldoorn op deze plek op te noemen, daarom presenteren we je negen bedrijven die je sowieso kent.
Hotel et le Café de Paris aan het Raadhuisplein is een echt familiebedrijf. Sinds 2009 zijn Bart en Agnes de eigenaren van De Paris, sinds 2018 is zoon Tom mede-eigenaar. Samen hebben ze ook het naastgelegen Spicebrush De Proeverij en De Broodjesbar.
Raadhuisplein 5-7, 7311 LJ Apeldoorn
Nu geopend
Meer informatieBrasserie Martins is sinds 1998 van Henk Vosselman. Vrouw Astrid is actief achter de schermen, dochter Lizzy is bedrijfsleider, andere dochter Jet werkt(e) ook in de zaak.
Opa’90, een echt Apeldoorns familiebedrijf: In 1978 begon Mustafa Alantor in het stationsgebied aan de Hoofdstraat een Turks eethuis. Eind jaren 80 kwam Veysal Alantor bij zijn vader in de zaak en in 1990 werd hij de eigenaar. In 2011 neemt Safak Alantor, de zoon van Veysal, de zaak – die dan aan de noordelijke kant van de Hoofdstraat, bij het Caterplein, zit – over.
Geplaatst door Jan Zevenhuizen op Vrijdag 30 mei 2014
Al meer dan tachtig jaar is Jan Zevenhuizen BV een bekende naam in en om Apeldoorn. Het familiebedrijf ‘doet’ onder meer afvalcontainers, bodemsanering, transport en sloopwerk.
In 1955 begonnen Jaap en Tineke Klosse met hun hotel-restaurant De Echoput in de Apeldoornse Kroondomeinen. 65 jaar later is de derde generatie Klosse aan het roer van het vijf-sterren-verblijf.
Amersfoortseweg 86, 7346 AA Hoog Soeren
Nu geopend
Meer informatieIn 1901 begon Frederik Rouwenhorst een uitvaartonderneming in zijn woning aan de Griftstraat, tegenwoordig is de vijfde generatie aan het roer, sinds 1984 aan de Christiaan Geurtsweg.
Christiaan Geurtsweg 24-26, 7335 JV Apeldoorn
Nu geopend
Meer informatie…Aannemingsbedrijf Draisma, Linthorst Techniek (Wenum Wiesel), Kisjes Transport & Verhuur BV, Installatiebedrijf Hamer, Dijkgraaf (kantoorartikelen), De Groot Wonen, Restaurant Shanghai, Hollander Techniek, etc…
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Apeldoorn en blijf op de hoogte van alles over en rondom Apeldoorn.
Aangeboden door Wecycle
In onze gids
Populaire rubrieken
In onze gids
Populaire rubrieken
Aangeboden door Riwis Zorg & Welzijn
In onze gids
Populaire rubrieken
Topper