7 x deze wandelroutes in Apeldoorn zijn de moeite waard
Veel Apeldoorners wandelen er op los. Zeker nu we meer binnen zitten door de lockdown. Ben je jouw rondje door…
Misschien ben je wel eens een beschilderde steen tegen gekomen in de natuur rondom Apeldoorn. Er bestaat een kans dat hij is gemaakt en neergelegd door een Apeldoorner maar hij kan ook gemaakt zijn door bijvoorbeeld iemand uit Friesland. Dat is precies het doel van de zogenaamde ‘happy stones’ die nu door Nederland heen zwerven.
Saaie grijze stenen opgefleurd door vrolijk gekleurde hartjes, vlinders of stipfiguren. Je kunt ze zo gek niet bedenken of het is op een steen geschilderd. De zogenoemde happy stones duiken steeds vaker op in Nederland en sinds een paar maanden ook in Apeldoorn. Ilse Schroo, beheerder van de Facebook-groep Happy Stones Apeldoorn startte met het concept hier in Apeldoorn. “Ik was op vakantie op Terschelling en daar waren de happy stones al heel populair. Mijn kinderen wilde daar elke dag stenen zoeken en naar buiten. Toen dacht ik, dit is ook leuk om in onze eigen stad te doen.”
De bedoeling van de happy stones is simpelweg het beschilderen en verplaatsen van stenen. Iedereen kan een steen maken, die verspreid je vervolgens in natuurgebieden rond je woonplaats. Dan is het aan de vinders van de stenen om ze weer op een andere plek neer te leggen, zo gaan de stenen ‘zwerven’ door heel Nederland. “Met de stenen hopen we een spontane glimlach op iemands gezicht te toveren, een blije verrassing zomaar in de natuur”, aldus Ilse.
De Facebook-groep heeft ondertussen ruim 700 volgers. “Ik begon in januari dus het is wel echt snel gegaan, ja. Het leuke aan happy stones is dat iedereen er plezier in heeft. Kinderen vinden het leuk om te schilderen en te zoeken. Mensen die ze tegenkomen in het bos of in een natuurgebied zijn vaak ouder maar niet minder enthousiast.” Het concept van happy stones past bij de tijd waarin we nu leven, aldus Ilse. “Ik denk dat door corona de rage ook erg is gegroeid. Mensen wandelen meer en hebben meer behoefte aan een vrolijke verrassing.”
Kom je een steen tegen? Kijk dan even op de achterkant van de steen, daar staat op vermeld waar de steen vandaan komt. Je maakt de maker helemaal blij als je even een foto stuurt met de plek waar de steen zich op dat moment bevindt. Wil je zelf aan de slag met schilderen? Dat kan ook maar Ilse benoemt wel dat milieuvriendelijke producten een must zijn. “We willen de natuur mooier maken en natuurlijk niet vervuilen.” Producten die ze aanraad zijn bijvoorbeeld acrylverf en stiften. Aflakken kan met acryl vernis zodat ze weerbestendig zijn en dus niet afgeven.
Het ultieme doel van de happy stones bestaat volgens Ilse niet. “Het is niet zo dat we op een bepaald moment zeggen, nu hebben we ons doel bereikt. Ik denk dat hoe meer stenen we blijven maken hoe meer positiviteit we kunnen verspreiden. Wat mij betreft gaan we door tot je bij wijze van spreken geen stap meer kunt zetten zonder een steen te vinden”, voegt ze daar lachend aan toe.
In onze gids
Populaire rubrieken