
Apeldoornse kunstenaar Wouter start crowdfunding voor grotere 3D-printers
De Apeldoornse kunstenaar Wouter Bloemendal maakt sculpturen met behulp van 3D-printers. Nu wil hij grotere kunstwerken maken, maar daarvoor heeft hij grotere 3D-printers nodig. Het geld daarvoor hoopt hij bijeen te krijgen middels crowdfunding.
Met zijn project ‘De ontdekking van de nul’, probeert Wouter de afwezigheid van vorm te verbeelden, oftewel het onzichtbare zichtbaar te maken.
“Mijn droom is om deze sculpturen op steeds grotere schaal uit te gaan voeren. En daar kan jij mij bij helpen”, aldus Wouter op de website Voordekunst.nl, waar diverse kunstenaars middels crowdfunding proberen hun project te financieren.
Hoe maak hij zijn sculpturen?
Zijn ideeën werkt Wouter uit in ruwe schetsen, die hij daarna visualiseert in 3D software. De sculpturen die zo ontstaan knipt hij digitaal in stukken om ze te kunnen printen op zijn 3D printers.
Deze onderdelen verlijmt, plamuurt, schuurt en schildert hij zodat de uiteindelijke sculptuur tot leven komt.
Momenteel zijn de onderdelen die Wouter kan printen 45 x 45 x 45 centimeter groot en de uiteindelijke sculpturen zo’n 50 centimeter hoog. Met de nieuwe printers worden ze ongeveer 1,5 à 2 meter hoog.
Doneren
In totaal heeft Wouter € 2.500 nodig, waarvan de helft op moment van schrijven binnen is. Besluit je zijn project te ondersteunen, dan staan er – afhankelijk van hoeveel je doneert – diverse prestaties tegenover. Zo ontvang je bij een donatie van € 20 of meer een kerstkaart met één van de sculpturen.
In het campagnefilmpje op de crowdfundingpagina laat Wouter zijn toekomstbeeld zien van zijn sculpturen op de zandverstuiving Kootwijkerzand.
Eén van Wouters laatste sculpturen is binnenkort te zien in het CODA museum tijdens de expositie 055: Apeldoorn Art 2020 van 13 december 2020 tot en met 7 februari 2021.
Lees ook:
Meer uit deze categorie
adv.