Wow! Deze brillen en lenzen remmen oogproblemen af
Aangeboden door Villa Optica
Het is weer winter en we zitten met z’n allen veel binnen achter een schermpje. Niet zo’n beste ontwikkeling, als het aan optometrist Willemijn Stam van optiekzaak Villa Optica in Apeldoorn ligt. “Maar gelukkig kunnen we oogproblemen vroegtijdig opsporen én zoveel mogelijk afremmen.”
Goed om te weten: bij Villa Optica werken geen opticiens maar optometristen. Het verschil? De opticien kijkt naar jouw scherpte en de bijbehorende brilsterkte. Maar wil je daarnaast meer weten over de gehele gezondheid van je ogen, dan kun je beter bij de optometrist langs. “We zijn bezig met oogzorg op elk vlak”, legt Willemijn uit. “Of je nou je ogen wilt laten laseren, een oogaandoening hebt of medische contactlenzen nodig hebt.”
Achteruitgang voorkomen met speciale brillen en lenzen
“We zien steeds meer en steeds jongere kinderen langskomen met een minsterkte, doordat zij tegenwoordig steeds meer naar schermen kijken”, vertelt Willemijn over haar werk. “Wij bieden speciale brillenglazen en dag- en nachtlenzen aan die de achteruitgang van de ogen zoveel mogelijk kunnen remmen, zodat zij niet een ontzettend hoge minsterkte ontwikkelen en hier op latere leeftijd oogaandoeningen aan over houden.”
Wat je zelf in de tussentijd kunt doen? “Twee uur buiten zijn per dag en na elke twintig minuten op een beeldscherm even twintig seconde naar buiten kijken”, raadt Willemijn aan. “En probeer de schermtijd van kinderen tot twee uur per dag te maximaliseren.”
Op tijd controleren
Ook je kids zo nu en dan meenemen naar Villa Optica is dus geen overbodige luxe. “Zeker als minimaal één van de ouders brildragend is, dat is vaak ook iets erfelijks. “Ook als je denkt dat jouw kind nog goed ziet, kun je er het beste op tijd bij zijn. Vaak is bijvoorbeeld de ooglengte al wat verhoogd, wat een indicatie geeft voor achteruitgang. De opticien kan dit nog niet zien. Dezelfde trend zien we overigens bij volwassenen. Heb je bijvoorbeeld branderige, droge of wat vervuilde ogen of ben gewoon benieuwd hoe het met jouw ogen gesteld is? Maak dan gerust een afspraak.”
Nieuwe monturen bij Villa Optica
Wil jij graag het nieuwste van het nieuwste en er lekker hip bijlopen? Dan kun je nu bij Villa Optica langs voor een montuur uit de gloednieuwe collectie. “We zien de trend weer richting de wat donkerdere en dikkere monturen gaan”, vertelt Willemijn. “Ook de vierkante, hoekige monturen ga je veel zien.” Neem vast een kijkje op de website om te kijken welke brillenmerken je hier kunt shoppen én wat er verder allemaal mogelijk is voor jouw ogen.