Wauw! Spectaculaire beelden van het ARTIS-aquarium dat al 2 jaar dicht is
We moeten het grote aquarium in ARTIS al twee jaar missen. Al twee jaar geen vissen bekijken en niet wandelen langs de onderwaterwereld van de grachten. Na een flinke periode van afbreken, kunnen we toch even spieken hoe het historische pand erbij staat en het is waanzinnig om te zien. Ook een beetje verdrietig.
Het ARTIS-Aquarium is 1 februari 2023 precies twee jaar gesloten voor bezoekers. Het rijksmonument dat in 1882 de deuren naar een magische onderwaterwereld opende, staat sinds 2021 in de steigers. Het zoute water uit de bassins heeft de muren flink aangetast. Alle ‘bewoners’ zijn verhuisd, het interieur is inmiddels gestript en nu kan de heropbouw beginnen.
Tekst gaat verder onder de afbeelding>

Oude schoolbanken
Tijdens de werkzaamheden zijn er 19e-eeuwse ornamenten en deuren tevoorschijn gekomen, waar ARTIS het bestaan niet vanaf wist. De aquariumbakken in de grote zaal zijn verwijderd, om vervangen te worden door grotere en duurzame bassins. Het Heimans diorama is uit de koepelvormige zaal weggehaald, daardoor kun je ineens weer heel goed zien dat het ooit een collegezaal was. Bijzonder!
Bizar beeld
Als je regelmatig in het grote gebouw hebt rondgelopen, is het een behoorlijk bizar gezicht. Ook is het toch een wat verdrietige aanblik. Alles is kaal, de vissen zijn weg en in het filmpje vlieg je door ruimtes die je als bezoeker nog nooit gezien hebt. Bijzonder is een understatement. Het lijkt wel een spookhuis.
Tekst gaat verder onder de afbeeldingen>
Opening
De komende twee jaar blijft het ARTIS-aquarium nog gesloten. Er wordt achter de schermen hard gebouwd aan een nieuwe inrichting en een nieuw ecosysteem. De geplande opening is in 2025.