Deze zaken geven gratis behandelingen voor wie een oppepper kan gebruiken
Ken of ben jij een Amersfoorter die financieel krap zit of mentaal in een dal? Dan is een kleine oppepper…
Een pakket gevuld met maandverband en tampons om gratis uit te delen aan scholieren. Dat is de aftrap van een proef die de gemeente Amersfoort gaat draaien om menstruatiearmoede te bestrijden.
Vrouwen en meisjes die niet genoeg geld hebben voor tampons of maandverband, kunnen sinds kort op hun school terecht voor gratis menstruatieproducten. In totaal reserveert Amersfoort zo’n 1500 euro. De gemeente koopt (eenmalig) de producten en bij elke school wordt een pakket geleverd.
Het Armoedefonds heeft uitgerekend dat ongeveer één op de tien vrouwen in Nederland wel eens onvoldoende geld heeft om menstruatieproducten te kopen. Ook in Amersfoort speelt dit probleem, is na onderzoek gebleken. ,,Vanuit de MBO-scholen hebben wij eind augustus 2022 een signaal ontvangen dat menstruatiearmoede op deze scholen speelt en wij kregen de vraag hoe Amersfoort hiermee omgaat.”
Volgens de gemeente gaat het om drie locaties. Bij de overige scholen staat al een uitgiftepunt voor menstruatieproducten (MUP). Deze punten worden vanuit het Armoedefonds voorzien van producten en zij geven dit op aanvraag vanuit donaties en giften.
,,Vanwege de landelijk grote vraag naar menstruatieproducten en de financiering hiervan is er op dit moment een stop en worden er geen nieuwe menstruatie uitgifte punten gestart”, schrijft het stadsbestuur in een bericht aan de raad.
Mede daarom begint de gemeente nu een proef, waarbij alle middelbare scholen en MBO/HBO-scholen zonder MUP-punt gratis maandverband en tampons krijgen. Ook krijgen de scholen posters met informatie over waar de producten laagdrempelig en vrij te verkrijgen zijn.
Aangeboden door Wecycle
In onze gids
Populaire rubrieken