Advertentie wordt geladen…

Amersfoort is een bierstad, maar is dat wel écht zo?

Foto: Charella Hulsbosch

Onderzoeksbureau Local Focus dook in de cijfers en zette alle brouwerijen in Nederland op de kaart. Daar valt iets aan op, in Amersfoort wordt door 15 bierbrouwers fantastisch bier gebrouwen. Maar zijn we een van de grootste bierbrouwende steden van Nederland?

Advertentie wordt geladen…

Bier brouwen en Amersfoort gaan hand in hand. Rock City Brewery, Brouwerij de Drie Ringen en zo nog vijftien écht Amersfoortse brouwers, verzorgen jouw koude biertje op een warme zomerdag. Niet heel gek dat er steeds vaker wordt geroepen dat Amersfoort een bierstad is.

Als we heel het land gemiddeld bekijken, zien we dat er zo’n zes bierbrouwers zijn per honderdduizend inwoners. Dat zijn er flink meer dan in 2016. Nederland telde er in april dit jaar ruim duizend, begin 2016 waren dat er nog maar 435.

De tekst loopt door onder de afbeelding

Bierwinkel Hop
Jauk Hellevoort met zijn Estische bier

Amersfoort

Amersfoort deed mee met die verdubbeling. In 2016 waren er zeven brouwerijen actief in Amersfoort, dit jaar zijn dat er acht meer. In Utrecht zijn 31 brouwerijen actief aan het brouwen. Klein verschil: in Amersfoort wonen zo’n 150.000 inwoners en in Utrecht meer dan 300.000. Ook onze hoofdstad heeft flink wat brouwerijen in de stad zitten; 67 stuks in totaal. Maar ook Amsterdam heeft veel meer inwoners dan Amersfoort.

Top 5

Om te meten of Amersfoort zich met recht een bierstad mag noemen, kijken we naar het aantal brouwerijen per 100.000 inwoners in een stad. Voor deze berekening kijken we alleen naar steden met meer dan 100.000 inwoners.

GemeenteProvincieInwonersBrouwerijenAantal brouwerijen per 100.000 inwoners
TilburgNoord-Brabant2219302411
NijmegenGelderland1773211911
Den BoschNoord-Brabant1554961610
BredaNoord-Brabant1840771810
AmersfoortUtrecht1574381510
EnschedeOverijssel159703159
UtrechtUtrecht359376319
GroningenGroningen233218188
AmsterdamNoord-Holland872922678
LeidenZuid-Holland12407797
Bron: KVK / LocalFocus

Amersfoort staat op een respectabele vijfde plek met afgerond tien brouwerijen per 100.000 inwoners. Boven ons staan alleen Breda, Den Bosch, Nijmegen en Tilburg!

Amersfoort is met recht een bierstad

Zo, het is wat ons betreft officieel: Amersfoort is een échte bierstad. Vraag jij je weleens af hoeveel biertjes er in Amersfoort worden gemaakt?

Amersfoorts mysterie: hoeveel Amersfoortse bieren zijn er?

  • Eten & drinken, Mysteries

Van oudsher is Amersfoort een bierstad. In de middeleeuwen struikelde je over de brouwerijen in de…

bier

We zochten nog veel meer voor je uit…

Meer in deze categorie

Eten & drinken

Ga naar “Sushi Amersfoort: dé sushi restaurants van Amersfoort die je geprobeerd moet hebben”

Sushi Amersfoort: dé sushi restaurants van Amersfoort die je geprobeerd moet hebben

sushi amersfoort
Ga naar “Meat the Greek: dé nieuwe hotspot voor een lekker broodje gyros na het uitgaan”

Meat the Greek: dé nieuwe hotspot voor een lekker broodje gyros na het uitgaan

Ga naar “Had je niet verwacht: dit zijn de populairste kant-en-klaarmaaltijden”

Had je niet verwacht: dit zijn de populairste kant-en-klaarmaaltijden

Aangeboden door Uitgekookt.nl

In onze gids

Ga naar “Meat the Greek”

Meat the Greek

  • Krommestraat 55
  • Griekse restaurants
  • Gesloten

Nu gesloten

Ga naar “Oudshoorn Bloemen Emiclaer”

Oudshoorn Bloemen Emiclaer

  • Emiclaerhof 40
  • Bloemisten
  • Gesloten

Nu gesloten

Ga naar “Het Nieuwe Stadsterras”

Het Nieuwe Stadsterras

  • Oliemolenhof
  • Restaurants en horeca
  • Gesloten

Aanbiedingen

Ga naar “10% extra korting op alle proefpakketten”

10% extra korting op alle proefpakketten

  • Aware Pet Products
  • Geldig t/m 6 juli 2021

Topper

Ga naar “Damesrok € 8,99”

Damesrok € 8,99

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 26 juni 2021
Ga naar “Zand- en watertafel € 15,95”

Zand- en watertafel € 15,95

  • Action
  • Geldig t/m 22 juni 2021
Ga naar “Grolsch, Amstel of Warsteiner pils krat van € 17,29 voor € 8,99”

Grolsch, Amstel of Warsteiner pils krat van € 17,29 voor € 8,99

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 26 juni 2021
Ga naar “AH Kersen 500 gram € 2,49”

AH Kersen 500 gram € 2,49

  • Albert Heijn
  • Geldig t/m 26 juni 2021

Vacatures

Ga naar “Zelfstandig ondernemend vakman/-vrouw”

Zelfstandig ondernemend vakman/-vrouw

  • De Keukenvernieuwers Amersfoort
  • Fulltime

Topper

Ga naar “Vyssotski zoekt versterking”

Vyssotski zoekt versterking

  • Grand Café Vyssotski
  • Fulltime/Parttime

Topper

Ga naar “Lazy Louis zoekt een medewerker voor in de bediening”

Lazy Louis zoekt een medewerker voor in de bediening

  • Lazy Louis Jazzcafé & Eethuys
  • Parttime

Topper

Ga naar “Assistent Storemanager (M/V) Erotica Amersfoort”

Assistent Storemanager (M/V) Erotica Amersfoort

  • Erotica Amersfoort
  • Fulltime
Ga naar “Verkoopmedewerker Banketbakkerij De Jong”

Verkoopmedewerker Banketbakkerij De Jong

  • Banketbakkerij de Jong
  • Fulltime/Parttime

Agenda

Ga naar “Willems Wondere Weiland (2022)”

Willems Wondere Weiland (2022)

  • 2 juli 2022
Ga naar “Spoffin”

Spoffin

  • 27 augustus 2021
Ga naar “Het Nieuwe Stadsterras”

Het Nieuwe Stadsterras

  • Het Lokaal
  • 1 juli 2021
Ga naar “Amersfoort World Jazz Festival”

Amersfoort World Jazz Festival

  • 12 augustus 2021
Ga naar “Dias Latinos”

Dias Latinos

  • 2 juli 2021