Carnaval in Hoogland 2019: gelukkig hebben we de foto’s nog
Wát een feest was het afgelopen zondag in Hoogland! De carnavalsoptocht moest door een flinke regenbui, maar toch wist iedereen...
Elke week neemt een Amersfoorter ons mee langs zijn of haar favoriete plekken in de stad. Deze week is het de beurt aan Lazy Louis eigenaresse Angela Klarenbeek. Toen we haar belden zei ze echter gelijk: “Ik werk in Amersfoort, maar ik woon in Hoogland. Dus de meeste van mijn favorieten zitten hier in het dorp.” Of dit dan echt ‘Favorieten van Amersfoort’ zijn, dat hangt er vanaf aan wie je het vraagt. Wij zetten ze gewoon op een rijtje!
“Ik ben geboren in Utrecht, maar woon al ruim twintig jaar in Hoogland”, zegt Angela. “Het hoort officieel natuurlijk bij Amersfoort, maar het heeft nog steeds een heerlijk dorps karakter.” Het is dan ook niet zo gek dat bijna alles in het favorietenlijstje van Angela in Hoogland te vinden is.”
“Als eigenaar van Lazy Louis Jazzcafé & Eethuys in het centrum van Amersfoort, kan ik natuurlijk ook genieten van de stad”, vertelt ze. “Maar in mijn vrije tijd ben ik graag en vaak thuis in Hoogland. Ik wandel in Hoogland-West, neem plaats bij mijn Hooglandse horeca collega’s aan de bar of word fit in de sportschool. Er is genoeg te doen!”
Tekst gaat verder onder de afbeelding
Dat de horeca nu dicht is, wil overigens niet zeggen dat Angela fulltime in het Hooglandse te vinden is. “We zijn superdruk met ons [email protected] take-away menu, wat heel goed ontvangen wordt. Elk weekend hebben we een leuke aanbieding voor onze gasten in petto. Aanstaand weekend zelfs een hele bijzondere, want… wie jarig is trakteert!”
Voor veel mensen uit Amersfoort (en ver daarbuiten) is Jazzcafé Lazy Louis een icoon. Dit jaar bestaat het sfeervolle café-restaurant op de hoek van de Varkensmarkt en de Arnhemsestraat dertig jaar! Een jubileum dat Angela van plan is groots te vieren. “Sowieso gaan we er later dit jaar nog veel aandacht aan besteden. We beginnen dit weekend alvast met een cadeautje. Als je een gerecht van ons take-away menu bestelt, krijg je er een gratis traktatie bij. Smullen dus!”
In het najaar schreven wij al over hoe Angela’s café de sfeervolle uitstraling houdt die er altijd is geweest. “Toen we open mochten met een aantal maatregelen rondom corona, legden we de focus op wat er wel kon. Van heerlijke herfstbokjes op de tap tot leuke, langere gesprekken met onze gasten. Het is niet leuk dat we dicht moeten, maar we blijven positief en kijken vooruit. Straks gaan we weer extra genieten van de dingen waar we altijd van genoten hebben. Van afzien in de sportschool tot genieten aan de bar.”
“Wandelen of fietsen in Hoogland-West is heerlijk”, vertelt Angela. “Zo houd ik deze dagen mijn conditie enigszins op peil nu het echte fysieke werken er al een tijd niet in zit. Het is mooi om rond te kijken en te zien dat dit mooie stukje agrarische natuur zo dichtbij is en groen blijft.”
Over fit blijven gesproken: “Fitnessclub Easy Active aan de Hamseweg is de plek waar ik normaal graag sport. Dat doe ik één tot twee keer per week en ik volg in de ochtend dan een groepsles. Het is een fijne sportschool met de juiste sfeer. Naast de sportschool ga ik op maandagavond, als Lazy Louis dicht is, naar balletles bij Class Ballet. Dat is niet in Hoogland, maar in Nieuwland. Dat doe ik al vanaf mijn jeugd en dat werkt voor mij zoals yoga voor andere mensen werkt. Zo blijf ik ook nog een beetje in shape.”
“De weinige vrije avonden die ik heb, blijf ik bijna altijd in Hoogland”, gaat Angela verder. “Bij café-restaurant De Faam word je altijd gastvrij ontvangen door Edo Kuipers en zijn team. Ik voel me er altijd welkom en ze hebben de lekkerste steak tartare van Amersfoort en omstreken. Ik kom ook graag bij café de Kolkrijst. Daar heerst nog de echte dorpskroegsfeer en iedereen kletst met elkaar. Je hoeft elkaar niet te kennen om een praatje te maken. Bij sportcafé de Dissel ga ik graag biljarten en darten. Althans, ik doe m’n best, maar ik moet nog een hoop oefenen. De sfeer is in ieder geval altijd goed. Maar ik moet eerlijk zeggen, dat geldt eigenlijk voor heel Hoogland. Ik heb het prima naar mijn zin hier!”
“Hoewel ik niet met carnaval-vieren ben opgegroeid, geniet ik enorm van het grote feest in Hoogland. Met de grootste carnavalsoptocht van boven de rivieren op de zondagmiddag! Het hele dorp staat op z’n kop en bijna iedereen in het dorp doet mee. In Hoogland telt tijdens carnaval echt niet mee wie je bent of wat je doet. Er zullen heel wat tranen vloeien nu het dit jaar niet door kan gaan. Ik ben er zeker van dat het volgend jaar weer één groot feest is en dan zal de optocht alleen maar groter zijn!”
Lees meer:
De laatste favoriet van Angela is, gezien de locatie buiten de Hooglandse grenzen, een vreemde eend in de bijt. “Ik kom graag bij bakkerij Frans Mekking aan de Leusderweg. Het is nog een echte ambachtelijke bakker en een familiebedrijf dat al sinds 1938 bestaat”, vertelt Angela. “Hier maken ze het lekkerste brood en banket van de regio. Voor de hamburgers van Lazy Louis maken ze een speciaal formaat broodje. En de grote meergranenbol van onze broodplank maken ze speciaal op maat.”
“Voor Koningsdag bestellen we altijd de oranje tompoucen. Die zijn dagvers en dat proef je echt. Ze zijn meestal al voor het middaguur uitverkocht bij ons. Ook de zoete krakelingen zijn een aanrader, al probeer ik daar nu iets meer vanaf te blijven nu ik een stuk minder beweging krijg dan wanneer we geopend zijn”, sluit Angela haar verhaal lachend af.
Leusderweg 258, 3817 KH Amersfoort
Nu geopend
Meer informatieWil jij net als Angela aan Amersfoort laten weten wat jouw favoriete plekken zijn? De leukste wandelroutes, de lekkerste koffie, de mooiste kunstwerken in de stad of de mooiste historische gebouwen. Het mag allemaal! Tip de redactie en we nemen snel contact met je op!
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor de nieuwsbrief van indebuurt Amersfoort en blijf op de hoogte van alles over en rondom Amersfoort.
In onze gids
Nu geopend
Nu geopend
Nu geopend
Populaire rubrieken
Topper