Gemeente Amersfoort doneert 5 bomen aan Elisabeth Groen
Na de aanval op de bomen rondom Elisabeth Groen, park Randenbroek en in de straten van Randenbroek, komt de gemeente…
Nog dit jaar worden alle vernielde bomen bij Elisabeth Groen vervangen. De gemeente heeft besloten alle kapotte bomen te verwijderen en nieuwe te plaatsen. De herstelwerkzaamheden zijn zelfs al begonnen. ,,We laten ons niet uit het veld slaan door één bomenbeul.”
Het zijn krachtige woorden van ‘bomen-wethouder’ Kees Kraanen. Hij doelt op het feit dat Amersfoort op nieuwjaarsdag werd opgeschrikt door vernielingen aan tientallen bomen. Daarvoor zit een 40-jarige man uit Amersfoort vast, maar zijn spoor van vernielingen is nog altijd zichtbaar. Zo beitelde hij met een bijl de schors van tenminste zeventig bomen.
Lees verder onder de galerij >
,,Ik wil dit kalenderjaar alles vervangen hebben”, aldus Kraanen, die daarmee niet wacht of herstelwerkzaamheden aan de bomen effect hebben. Een groep vrijwilligers stond op om de vernielde bomen te verzorgen, maar tot op heden lijkt deze poging niet te slagen.
,,Dat we er vaart achter zetten, is ook om te laten zien dat we het serieus nemen”, aldus Kraanen. ,,We gaan ons niet uit het veld laten slaan door één persoon die al deze vernielingen op zijn naam heeft.”
Zo ging een man in de nacht van 31 december op 1 januari in het zuiden van Amersfoort flink te keer. Vanaf het winkelcentrum Euterpeplein richting Park Randenbroek tot aan het natuurpark Elisabeth Groen: op een route van pak ’m beet een kilometer werden meer dan zeventig bomen vernield, inclusief de immense boom tegenover de villa in het park.
Die lijkt de aanslag te gaan overleven, maar de kleine boompjes niet. Daarom komt Kraanen met zijn team in actie. ,,Sommigen bomen uit Vathorst hebben we vorige week al verplaatst naar Park Elisabeth en alles wat nog vervangen moet worden, doen we dit jaar. Ik ga uit mijn budget lopen, maar dat ga ik wél gewoon doen. Ik wil alle bomen dit jaar nog vervangen hebben, omdat ik niet weer jaren met lege plekken wil zitten.”
Nog héél even: doe mee en ga gratis naar een attractiepark!
We verloten 6 tegoedbonnen voor attractieparken bij indebuurt. Je kunt nog maar héél even meedoen
Gratis naar een pretpark? Je kan nog maar héél even meedoen
In onze gids
Nu gesloten
Populaire rubrieken