Mysterie opgelost: hierom staat de ark van Noach op het droge in Almelo
Wel eens van de ark van Noach gehoord? Deze bijbelse boot is nu te zien in Almelo. Niet de echte…
Er lijkt geen einde te komen aan al die regen in Almelo. Maar is januari nou echt de natste maand? Of regent het meer in een andere maand? Jaco van Wezel, meteoroloog bij Weeronline.nl geeft het antwoord.
Het antwoord is: nee! Het lijkt er wel op dat januari de natste maand is, maar het juiste antwoord verbaast je misschien… De natste maand voor heel Nederland is namelijk augustus! In Almelo zit het net weer iets anders, daar is juli de natste maand. Hoe dat zit, lees je hieronder.
Jaco legt het uit: “Denk je aan regen, dan denk je aan herfst of winter. Die gedachte is terecht, maar ook in de zomer valt er meestal veel regen. In augustus komt gemiddeld over het land zo’n 88 millimeter neerslag naar beneden.” Daarmee is augustus dus de natste maand voor heel Nederland qua hoeveelheid regen.
De meeste hoeveelheid regen kun je dus in augustus verwachten, maar toch is december de maand waarin je het vaakst een paraplu nodig hebt. In december bedraagt de regentijd gemiddeld 81 uur, 11 procent van de tijd.
November staat op de tweede plaats met een gemiddelde neerslagduur van 73 uur (10 procent van de tijd). Januari staat op plaats drie met een gemiddelde neerslagduur van 72 uur (ook zo’n 10 procent van de tijd).
In augustus regent het maar 5,5 procent van de tijd. In de zomer is dan ook veel vaker sprake van hevige kortdurende plensbuien, terwijl het in de herfst en winter vaak langere tijd regent of motregent.
Augustus is dus landelijk gezien de maand met de meeste neerslag. Weet jij wanneer de kans het grootst is dat je natregent in Almelo? In het oosten, noordoosten en in de zuidelijke provincies valt in zomermaand juli veel regen, tot wel 90 millimeter. In onze regio komen in die periode vaak stevige onweersbuien voor. Goed Buienradar checken dus als je een rondje door de Gravenallee of langs het Bellinckhof wilt lopen.
In onze gids
Populaire rubrieken