Marcel en Jeanet runnen C’est Marcèl in Almelo: ‘Het is begonnen met een tafel op een Franse camping’
Marcel ter Beek (48) en zijn vrouw Jeanet (49) runnen samen de winkel C’est Marcèl in het centrum van Almelo….
Van minivarken tot huisrat: je kunt het zo gek niet bedenken of het wordt gehouden als huisdier. In de nieuwe rubriek Skier dier komen de leukste huisdieren van Almelo aan bod. Ditmaal de konijnen van onze stagiaire Lieke Muller uit Almelo. Storm en Saar huppelen vrij rond bij haar in huis. Zijn ze onderdeel van het huishouden? “Dat is nog zacht uitgedrukt!”
Lieke (24) en haar vriend Tom woonden nog maar kort samen toen ze Storm zagen in een dierenwinkel. “Bij mijn ouders had ik een hond en ook Tom miste iets in huis. Laat nou toevallig Storm zo’n onweerstaanbaar koppie hebben: daar konden wij geen nee tegen zeggen. Na vijf keer de winkel in- en uitlopen, besloten we hem mee te nemen. Ook de spullen gingen direct mee: we hadden nog geen hok, speeltjes, voer, helemaal niks. Ook geen kennis.”
Lees verder onder de foto >
“Omdat we nauwelijks wat wisten over konijntjes, hadden we ons aangemeld bij een Facebookgroep. Via daar kregen we mee dat een konijntje in zijn eentje houden niet goed is. Dat zette ons wel aan het denken. Op een dag zagen we een bijzonder konijntje in de dierenwinkel en na opnieuw lang nadenken hebben we haar mee naar huis genomen. Ze heet Saar.”
Lees verder onder de foto >
In het vorige huis van Lieke sliepen, aten en toiletteerden Storm en Saar nog in hun hok. Toen ze ging verhuizen wilde ze het van het hok af, omdat het veel ruimte innam en overbodig was. “Ik had al veel gelezen over ‘freeroom‘ konijntjes en vond dat idee zelf ook heel leuk. Als we thuis waren mochten ze loslopen, maar als we gingen slapen of weg gingen, moesten we ze weer opsluiten. Dat vonden we niet leuk. Daarnaast waren we er achter dat konijntjes minimaal twee vierkante meter nodig hebben.”
Lees verder onder de foto’s >
Haar vriend Tom durfde het wel aan, maar Lieke was bang dat ze overal aan zouden gaan knagen. “Na lang inlezen durfde ik het aan. We haalden een kattenbak en hebben die eerst in hun hok gezet zodat ze eraan konden wennen. Nu lopen ze al een jaar los in huis en ik merk dat ze zijn opgeleefd. Ze hebben alle ruimte en doen hun behoefte in de kattenbak. Soms scheurt er een konijn voorbij en dan weet ik dat er eentje moet”, lacht Lieke.
Lees verder onder de foto’s >
Nee, konijnen zijn niet alleen maar bezig met knagen. Wel hebben ze afleiding nodig. “Konijnen blijven wel knaagdieren, maar dat wil niet zeggen dat ze niks anders doen. Bij ons blijven ze overal vanaf, zelfs van de kabels. Die hebben we wel netjes weggewerkt trouwens, voor het geval dat. Als we kartonnen dozen thuis hebben, laten we die ook even staan. Daar zijn ze wel een tijdje zoet mee.”
“Speciaal voor de knaagbehoefte, hebben we wat spul in huis gehaald, zoals konijnenhuisjes van zeegras. Daar kunnen ze lekker aan trekken en dat is ook goed voor het slijpen van hun tanden. Eén huisje is zo goed gebruikt dat er niks meer van over is. We laten hem mooi staan, want het is hun favoriete chillplek.”
Lees verder onder de foto’s >
“Ze hebben allebei een eigen karakter. Storm is een echte angsthaas en schrikt van alles wat geluid heeft. Als de afzuigkap aan gaat, is hij weg. Saar is een stukje tammer, die is nieuwsgierig en nergens bang voor. Zij laat zich lekker aaien en kriebelen. Soms komen ze allebei naast me op de bank liggen op de bank, dat is zo leuk! Beide komen ze niet bij je op schoot en oppakken is een echte no-go. Maar daar staan konijnen bekend om.”
“Het is leuk om te zien dat ze hier zo relaxt zijn en dat ze het zo fijn met elkaar hebben. Ze zijn altijd samen, waar de ene is, is de andere ook. Soms zijn ze zo blij, dan maken ze een binky. Dat is een heel gek sprongetje terwijl ze alle kanten op rennen. Beelden daarvan deel ik trouwens wel eens op hun Instagram. Superschattig om te zien. Ik denk dat ze hier wel echt gelukkig zijn.”
Voor de rubriek Skier dier is indebuurt Almelo is op gek naar bijzondere, gekke of grappige huisdieren uit Almelo. Heb jij een uniek dier of een bijzonder verhaal over je dier? Deel het dan met ons! Je kunt ons mailen op [email protected]. Vertel ons in de mail kort wat jullie verhaal is.
Win het boek over Darius Dhlomo!
Bij indebuurt Almelo maak je nu 3 x kans op het nieuwe boek over Darius Dhlomo
Winactie! 3 x kans op het boek over oud-Heraclesspeler Darius Dhlomo
Aangeboden door Birra Moretti
In onze gids
Populaire rubrieken