Katjang en Pepijn duiken in verlaten panden: ‘Die bunker in Almelo was echt bijzonder’
Een oude school, een lege kerk of een verlaten ziekenhuis: Katjang uit Almelo zoekt met zijn vriend Pepijn uit Hengelo…
Als Almeloër ken je vast wel het Heavenz Festival. Eenmaal per jaar wordt het Schelfhorstpark op z’n kop gezet door Ritchie Lijster (27) en zijn neef Jason Tatipata (41). Ritchie is zo opgelucht dat hij eindelijk weer evenementen kan organiseren: “De afgelopen tijd gaf mij een uitzichtloos gevoel.”
Organisatoren van evenementen en festivals hebben een lastige tijd achter de rug. “Achteraf lijkt de tijd snel te zijn gegaan, maar halverwege vorig jaar was ik er klaar mee”, vertelt Ritchie. “Iedereen heeft zijn eigen climax gehad in de coronatijd, een punt waarop je het niet meer goed ziet komen. Bij mij kwam die na anderhalf jaar. Je had ook veel te veel tijd om erover na te denken. Dat is niet goed voor een mens.”
Lees verder onder de foto >
Ritchie besloot er ander werk bij te gaan doen, om toch inkomsten te hebben. “Toen een vriend van mij zei dat hij overliep van het werk, vroeg hij me of ik hem twee dagen per week kon helpen. Nu verkoop ik daar zonnepanelen en laadpalen voor auto’s. Zolang het kan, wil ik dit blijven combineren. We helpen elkaar nu uit de brand, daar zijn we vrienden voor.”
Ritchie wordt gedreven door zijn passie en dat was twee jaar lang vrij lastig. “De afgelopen tijd gaf mij een uitzichtloos gevoel. Toch heb ik nooit overwogen om daadwerkelijk te stoppen. Ik kan niet ontkennen dat er nooit wakker van heb gelegen. Net zoals menig ander heb ik mezelf vaak afgevraagd hoelang het nog zou duren, wanneer de crisis zou eindigen. Toch ben ik niet te stoppen, ik leef voor wat ik doe.”
Lees verder onder de Insta-post >
“Mijn familie en vrienden zijn allemaal trots op mij. Je kunt merken dat ze willen dat het goed met me gaat. Ze willen ook enorm graag helpen, maar op dit gebied kan dat niet. Gelukkig blijven ze wel geloven in me. Niet iedereen begrijpt dat ik in zo’n onzekere branche wil werken. Je kunt weinig doen om het eindresultaat te beïnvloeden. Ik vind dat juist leuk en ben dan ook extra trots op Jason en mezelf als het allemaal lukt.”
Ritchie vertelt dat hij het opbouwen van een festival het leukste vind. “Het blijft heel bijzonder, met zoveel mensen samen ergens naartoe werken. Iedereen geniet daarbij op zijn eigen manier. Het moment dat alles klaarstaat, dat het hek open gaat en de eerste mensen naar binnen stromen is voor mij het mooist. Dan hebben we het toch maar weer geflikt!”
Heavenz Festival is ontstaan vanuit een gat in de markt, laat Ritchie weten. “In Enschede werden al langer allerlei feesten gehouden, maar in Almelo kon je nergens terecht voor een groot feest. Hier was nog geen eigen event. Jason en ik zagen potentie en we besloten een festival te organiseren op Hemelvaartsdag, vandaar de naam Heavenz. Het feest is nu niet meer op Hemelvaartsdag, maar hemels blijft het wel.”
Lees verder onder de Insta-post >
“Er komen veel vette dingen aan”, vertelt Ritchie enthousiast. “Het is bijna Koningsdag en daar wilden we wat mee. Begin maart zaten Jason en ik bij elkaar en bedachten we Kingsday Almelo. We hebben gelijk Jeroen van het Stadslab gebeld, die was enthousiast. Nu moeten we alles in een rap tempo regelen. Het wordt een mooie dag, dat weet ik zeker.”
In de toekomst wil Ritchie zo’n zes events per jaar organiseren. “We willen ons focussen op zowel indoor als outdoor. Ik heb veel plannen, maar eerst wil ik een basis leggen met de evenementen die eraan komen. Op termijn zou ik een eigen club willen in Almelo. Dat idee borrelt al heel lang, een club is mijn ultieme goal.”
Wil je kaarten winnen voor Kingsday Almelo? Hou onze socials in de gaten, want dan maak je binnenkort kans!
Bijna Valentijnsdag
Bij indebuurt Almelo maak je kans op een heerlijke liefdeslunch voor twee!
Wil je winnen! 3 x een liefdeslunch bij Brownies & downieS in Almelo
In onze gids
Populaire rubrieken